Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beadtam a felmondásomat, de a...

Beadtam a felmondásomat, de a vezető széttépte és megfenyegetett, hogy ahol tud keresztbe tesz nekem, mert szerinte nem jó időbe adtam be, mert sok a munka. Hová fordulhatok ez ügybe, vagy hová tudom beadni úgy, hogy az ő kezébe ne kerüljön?

Figyelt kérdés
2008. máj. 20. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem tehet!

Keress fel egy munkajoggal foglalkozó ügyvédet (ha nem tudod, hol találsz ilyet, érdeklődj egy munkaügyi központban) és kérdezd emg, mit tehetsz. Egy baj ezzel van: nem bizonyítható (hacsak nem látta valaki, aki viszont, ha félti az állását, nem fogja elmondani). Ezért én a következőt ajánlom: Írd meg újra a felmondásodat, csinálj róla egy másolatot és ne a főnököd kezébe add, hanem add fel ajánlott levélként. Sőt, akár tértivevénnyel. Drágább, de nyoma marad, nem tüntethetik el. Ha mégis megteszik, már bizonyítható.

De szerintem előbb mindenképpen beszélj egy jogásszal, lehet, hogy ő tud jobbat mondani.

2008. máj. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Munka törvénykönyve rendelkezik erről, de ebből most nem idézek, mert mindenképpen szükséged lesz jogászra. Keress fel egy polgári peres ügyvédet, valószínű az elég lesz. Ha nagyon elmérgesedik a helyzet akkkor kell majd munkajogász. Előző hozzászóló megoldása jó lesz, add fel ajánlottan, a céged címére a vezetődnek címezve ajánlott, térti sürgősségi mindent pakolj rá és jól tedd el.
2008. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Mindent megpróbálok.
2008. máj. 20. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lényeg hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszony, akkor egyszerűen ne menj be, és figyeld meg ki fog rúgni. Ő se akar feleslegesen fizetni gondolom. De ez csak egy ötlet, a jogász is jó ötlet.
2008. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!