Banki gyakorlat?

Figyelt kérdés

Közgazdász végzettségem lesz,amikor elvégzem az egyetemet,addig azonban szakmai gyakorlatra is kell járnom. Az összes bank karrierportálján beregisztráltam az adatbázisokba és jelentkeztem egy gyakornoki pozícióra is. 10 napja volt a határidő és az automata email csak annyit jelzett, hogy "Szíves türelmét kérjük, a pályázat alakulásáról és az esetleges további

teendőkról értesíteni fogjuk.".


Szerintetek várjak még erre,vagy halott ügy? :( Egyszerűen nem tudom hogy másként hogyan tudnék gyakorlatozni menni,a mi régiónkban alig vannak banki gyakorlati helyek.


2012. máj. 29. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlatra folyamatosan szoktak keresni embereket, mert a gyakornokok nem számítanak be a létszámba (headcount), amit a mostani időkben elég komolyan néznek.


A HR-esek elég elfoglaltak tudnak lenni, lehet, hogy emiatt nem írtak még vissza. VÁrj még pár napot, és ha addig sem írnak, akkor megereszthetsz egy érdeklődő e-mailt.

2012. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nem akartam tolakodó lenni és tudom,hogy "rendes" állásokra való jelentkezéseknél is rengetegszer nem jeleznek vissza még annyit sem hogy bakkfitty,csak ugye a hiábavaló várakozás rossz,én meg augusztustól már szívesen kezdeném a szakmai gyakorlatomat. Akkor egy 3-4 napon belül, ha írok nekik, nem veszik "zaklatásnak",ugye? Bár gondolom ez egy központi címre fut majd be,lehet hogy el sem jut az érintetthez.
2012. máj. 29. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Karrierista HR-sein eléggé elfoglaltak tudnak lenni, és sok esetben nem jeleznek vissza, ezt tapasztaltam pár éve, amikor állást kerestem. Főleg a bankokra jellemző.


Budapesten vagy vidéken lennél gyakorlaton?


Milyen téma érdekelne bankban? Ha bankfiókban szeretnél gyakorlaton lenni, legjobb, ha bemész 1-1 bankfiókba és ott a fiókvezetőt keresed. NE HAGYD MAGAD LERÁZNI, HOGY ADATBÁZISBA REGISZTRÁLJ ez a szöveg általában. Több ismerősöm úgy ment fiókba gyakorlatra, hogy közvetlenül megkereste egy adott bankfiók vezetőjét és rajta keresztül. Legjobban teszed, ha önéletrajzzal és motivációs levéllel a kezedbe mész és odaadod közvetlenül a fiókvezetőnek.


Ha más terület érdekel (pl. back office, treasury stb.) akkor a legjobban teszed, hogy befáradsz valamelyik bankszékházba és ott érdeklődsz...megemlítheted, hogy regisztráltál és jó lenne tudnod, hogy mi van a pályázatoddal...stb. ITT SE HAGYD MAGAD LERÁZNI


Annak idején egy konkrét pályázatommal kapcsolatban közvetlenül betelefonáltam a HR osztályra. Amit ott kaptam...Kikérték maguknak, hogy milyen jogon érdeklődöm, hisz nekik sok munkájuk van, nem tudnak velem foglalkozni..

2012. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vidéken,megyeszékhelyen keresek. Köszönöm a jótanácsokat!
2012. máj. 29. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban elég hosszadalmas, telefonon is próbálkozhatsz (kedvesen, de határozottan), illetve netről néha le lehet nyomozni egy-egy hr-es címet, ami nem adatbázis, hátha így hamarabb célba érsz!
2012. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megyeszékhelyen keresel, akkor egyszerűbb, ha a helyszínen közvetlenül személyesen megérdeklődöd a lehetőségeket és ne adatbázisokban regisztrálj! És ne hagyd magad! Légy udvarias, érdeklődő! Ha bunkón viselkednek veled, akkor te is légy az!
2012. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is azzal értek egyet, hogy menj be személyesen és keresd meg a fiókvezetőt. Sokkal hatékonyabb, mint a net vagy a telefon.


Ha van valahol személyes ismeretséged, azt mindenképpen használd ki.

2012. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Személyes ismertséged próbáld meg azért, de a mai világban az sem ér semmit!
2012. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!