Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megoldható a dolog a következő...

Megoldható a dolog a következőképpen? (felmondás - új munka - nyaralás közötti egyensúly)

Figyelt kérdés

Gyűlölöm szó szerint a jelenlegi munkahelyemet, szeretnék váltani és Pesten keresek állást, mert célom felköltözni (+ több is a lehetőség ott, mint az én környékemen).


Szóval már egy éve tart ez az állapot (csődeljárás, mindennapos fenyegetések a dolgozóknak a felsőbb vezetéstől, nulla motiváció, stb) de eddig kitartottam. Mivel azt ígérték, leépítés nem lesz, ezért maradtam és befizettem egy egy hetes nyaralásra, július közepén mennék el egy hétre. Mivel egész évben ezt vártam, nem szeretnék 60ezer Ft-ot kidobni az ablakon, viszont nagyon szeretnék új helyre menni.

Egy hónapos a felmondási időm...elkezdjek már most keresni? Tegyük fel, hamar találok állást, mondhatom azt, hogy július 18 után tudok kezdeni?


23L


2012. máj. 29. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tudsz július után kezdeni (mert lejár a felmondási időd), akkor miért ne mondhatnád. Elkezdheted a keresét már most, sőt új munkaviszonyt is létesíthetsz, ha el tudod látni ott (is) a munkádat. Ez lehetséges úgy is, hogy ha az 1 hónapos felmondási idő egy részét szabadságban ki tudod venni. Ez alatt a szabadság alatt pedig a másik (már új) helyeden pedig dolgozol. Miután letelik a felmondási időd, megszűnik a munkaviszonyod, és az új munkahely előlép "főállássá" a "mellékállásból".
2012. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak az miatt aggódtam, ha pl. bejelentem azt, hogy júliusban tudok kezdeni, akkor néznek, hogy mit gondolok magamról..

2012. máj. 30. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem szokatlan, hiszen van olyan leendő munkavállaló is, aki valamiért el van kötelezve egy időre, nem mindenki munkanélküli... szerencsére.
2012. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!