Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám megírni az...

Hogyan tudnám megírni az önéletrajzomat, hogyan kell? F/20

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
www.google.com, beirod: "oneletrajz" (akar igy is, ekezetek nelkul).
2012. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 okoska31 ***** válasza:

Remélem álláshoz akarsz 1 oldalt, és nem önéletrajzi könyvet.

Mintákat találsz a neten.

Ne vetíts, mert úgyis kiderül. Csak a frankót.

2012. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, álláshoz kellene.
2012. máj. 30. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:
profession.hu-n találsz elég mintát :)
2012. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Épp most keresek valakit a saját pozíciómba a cégnél ahol dolgozom mert új állást kaptam és a beérkező önéletrajzok 95%-a formára abszolút megfelel a google által kidobott első oldalon található önéletrajzminták valamelyikével. Az embereknek nincs semmi fantáziájuk, ráadásul még mindig nem sikerült kiirtani azokat a frázisokat amiktől már 10 éve is falra másztak az álláshirdetők.

"Szeretnék egy dinamikusan fejlődő vállalatnál..."

Kitartó, céltudatos, talpraesett, jó kommunikációs képességekkel rendelkező, csapatban jól dolgozó yadi yada.

Már a levelezőprogram üzenetjelzője kiváltja nálam a pavlovi reflexet és automatikusan megutálom az önéletrajzíró személyét.

Arról már nem is beszélve hogy az emberek nem tudnak helyesen írni. Nem csak a pályakezdő fiatalok de 30-40 éves sem.

Nem tudom hogy a HR-esek hogy bírják ezt elviselni. Nekem 4 nap alatt elegem lett belőle, ráadásul átlagban 12 óránként 50 CV befut.

2012. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Előző! Tod mit? kabbe!


Egy 20 évest nem vesznek fel komoly melóra hacsak nincs egy harvardi diplomája ami kizárt!


innentől totál felesleges az önéletrajzán rágódnia!


Írd bele a végzettséged, tegyél bele egy öltönyös képet, meg hogy hosszabb távon gondolkodsz, ennyi!


Esélyed meg így is úgy is kb 1 a 150 hez, szóval ne fordíts erre sok időt.

A személyes álláskeresésnek amúgy is ezerszervtöbb értelme van vagy a telefonálásnak, mert ott egyből kiderül, hogy van meló vagy nincs meló.


Gondolom pénzt akarsz keresni, és nem hülye háer protokolokkal bohóckodni.

Vagy ott van 20 éves vagy vegyél egy robogót aztán menj el pizzafutárnak, vagy piacra pakolni, abból legalább már a héten pénzed van, és nem arra vársz két hetet amíg a háeres rászarik az önéletrajzodra és küldi az imélt hogy nagyon sajnáljuk de nem nyert. a multikat meg alapból felejtsd el!

Dolgozzanak ott a nyugdíjasok, azoknak való az a fizetés, nem egy fiatalnak!


Én kocsmába nyomom, heti 4 nap napi 8 ezer plusz jatt, heti kifizetés.

2012. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Teljesen egyet kell ertenem az elottem szoloval, hogy elkuldte a rakba az oelotte szolot. Nekem is kinyilt a bicska a zsebemben a hsz et olvasva /12:13/

Mar megbocsass te pulyka, de ki a francnak kepzeled magad, hogy ennyire a magas lovon csucsulsz? :)


"Már a levelezőprogram üzenetjelzője kiváltja nálam a pavlovi reflexet és automatikusan megutálom az önéletrajzíró személyét."


Ilyen dumatol nalam is beindulnak bizonyos reflexek, de azok engem cselekvesre kesztetnek.Mar megis, szerinted akkor mi a francot kellene irnia, ami a te fantaziadus, agyoniskolazott lelkedbol szimpatiat valt ki?


"F*szom sem akar nalatok dolgozni, de kollene a love, mer mar esedekes a villyanyszamla."


Majd az emberek szerinted elkezdenek neked formabonto ujitasokat eszkozolni, mert szamodra nem bejovos, hogy templateket kuldenek be, mi? Majd fognak neked azzal bohockodni, hogy meg formailag at is rendezik, meg szep ujitasokat raknak bele. Egy oneletrajzba bele kell irni, hogy mihez ertesz, mit szeretnel csinalni, szokasos elcsepelt motivacios duma, blabla....Mert MAST NEM LEHET BELEIRNI!


Ami meg a fostomlo HR eseket illeti nem kell oket feltened, mert nem dolgozzak azok agyon magukat egy cegnel sem, viszont ehhez kepest hulyere vannak fizetve a semmittevesert.


Egyebkent meg az elottem szolonak adok igazat. Menjen az osszes multi a p*cs*ba.

2012. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én annak adok igazat, aki azt hiányolja, hogy nincs kreativitás a cv-kben. Én inkább alkalmaznék olyat, akink mefog az önéletrajza, akiéből látom a gondolkodásmódját, érzem a kreativitását. Aki megelégszik kocsmai munkával, azt nem nézem le, csupán sok helyen nem elegendő az ilyen hozzáállás, ráadásul akit csak a pénz motivál sem alkalmas sok beosztásra.

Egyébként a kérdés értelmezhetetlen, hiszen infók hiányoznak belőle, nincs megadva milyen beosztást szeretnél megpályázni. De a többiek ráéreztek, valószínűleg a Google találatain találsz bőven választ magadnak.

Sok sikert!

2012. jún. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Az 5/8 hozzászólás megfogalmazása talán nem a legszerencsésebb volt, de attól még igaz.

Előre szólok, hogy nem vagyok HR-es, viszont azoknak próbálok segíteni, akik állást keresnek, és össze akarnak állítani egy ütős pályázati anyagot.


A 6/8-nak igaza van abban, hogy a személyes kapcsolatokon keresztül történő álláskeresés a leghatékonyabb. Valószínűleg nem kellett pályázni (önéletrajzot beadni) a kocsmai munkára. Érdekelne, hogy hány olyan munkahelyet találtál ahová úgy jelentkeztél, ahogy leírtad.

Elárulom a kocsmai munka nem fog örökké tartani, és akkor kíváncsi leszek arra, hogy a leírt bölcsességedből milyen könnyen találsz állást!


A 7/8 esetében a stílus minősít. Nem tudom mit dolgozol, de biztos, hogy azon a területen is vannak olyanok, akik nem végzik megfelelően a munkájukat. A HR is pont ilyen, de attól nem kellene általánosítani. Bár találkoztam már olyan véleménnyel is, hogy ami nem fizikai meló, az nem is munka.

Várom az ötleted azzal kapcsolatban, hogy ha az összes multi kitakarodik az országból, akkor az ott dolgozókat hol helyeznéd el?


A kérdezőnek:

Olyan pályázati anyagot kell összeállítanod, ami kitűnik a többi közül, de nem kamu. Mert tényleg nem olvassák el, ha ugyan olyan, mint a többi. Olyan mintha írnál magadról egy reklámot, de tényekkel. Ha nincs még munkatapasztalatod, akkor érvelj a képességeiddel, vagy a nyári melókon szerzett tapasztalatokkal.

Azt Te fogod eldönteni, hogy ha el is fogadsz az itteni vélemények közül valamit, melyik lesz az.

Sok sikert!

2012. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én mindenképp europass cv-t kreálnék, a multik nagy része másmilyet el sem fogad. Ha valami normális munkát szeretnél normális pénzért, akkor a munkáltató is joggal várja el, hogy legalább helyesírási hiba ne legyen benne + igényesen nézzen ki. Regényt írni szintén felesleges, el sem olvassák, inkább a megcélzott pozíciónak megfelelő kulcsszavakból szerepeljen minél több.


Mondjuk gondolom 20 évesen nem multihoz akarsz menni, mert ott diploma nélkül max releváns tapasztalattal vesznek fel. Úgyhogy még annyit tudok javasolni, hogy kép gyanánt ne valami bulifotót rakj be. :)

2012. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!