Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozzak, folytassam a...

Dolgozzak, folytassam a sulit? Mit javasoltok? Elszeretnék indulni végre az utamon

Figyelt kérdés

Párom szüleivel lakunk budapesti kis panellakásban.

Nincs vele problémám, kicsi, de kényelmesen elférünk, ebből nincs konfliktus, és egyébként se annyira jellemző. Igyekszünk harmóniában élni, családközpontúság a legfontosabb, mindki egy, egy mindenkiért alapon működnek/ünk.

Inkább kicsit magamról írnék: elkezdtem egy alkalmazott grafikusi szakot, okj-s képzés, sokat nem ad, de van fogalmam az egészről, tudom, hogy végül is, ha ebben dolgozok mi várna rám.

Közben viszont elkezdtem járni mentálhigiéniás tanácsadásra, ami 7-8 hónapja az iskola mellett párhuzamosan megy. Nagyon sok mindent meg kell(et) gyászolnom, sokat sírtam, bezárkóztam, az iskolát elhanyagoltam, szóval gyászoltam, nekem így ment, mindenkinél más. Másra nem volt energiám, csak arra, hogy túléljem a napjaim, akkora szenvedéseken mentem keresztül a múltam miatt. Ebben a családban pedig megtanultam, megtapasztaltam milyen is, ha egy gyereket szeretnek(páromat), hogy viselkednek egy gyerekkel, hogyha szomorú, vagy mérges. Szóval nekem ez nagyon jót tett, hogy köztük lehetek, mert mindenképp javulást eredményezett, közben a gyász teljesen leépített lelkileg, de ez ezzel járt nálam.

A lényeg: az alkalmazott grafikusi szakmát beszeretném fejezni, érdekel is, nekem nagyon tetszik, de egyenlőre az állapotom miatt (is) nem vagyok rátermett.

Ideiglenesen kitaláltam (ami nekem különösen tetszik), hogy postás legyek, bent ahol a leveleket feladják, csekkeket kezelnék.

Amiért erre jutottam: az iskolát a tovább tanulást nem nekem találták ki.

ez az évem nem is biztos, hogy sikerülne, kiadványt kellene csinálnom, ami nagyon nehezen megy, 2 hetem lenne rá, és közben ki is kellene nyomtatnom, összesen 15 ezer ft-ot fogok költeni a nyomtatásra, mert kisarculatot, plakátokat, tehát rengeteg mindent nyomdába kellene vinnem, de fogalmam sincs, hogy működik ez, ott pedig nem tartok, hogy rákérdezzek...

a másik, hogy 21 évesek vagyunk mindketten Párommal. Nekem szörnyű érzés, sőt megalázó, hogy eltartanak ők(nem szegény család, bőven van pénz, nem is vetik a szememre, de azért mégis...), dolgozni szeretnék, normális helyen.

Diákmunkákat van, hogy naponta nézem, de szórólapot osztogatni nem szeretnék, gyorsétteremben se akarok dolgozni, én jól szeretném érezni magam a munkahelyemen. Persze, van, hogy a főnök még a legjobb munkahelyeken is szemétkedik, de összességében szerintem a légkör, a környezet az emberek nagyon fontosak, hogy mégis milyenek.

Mivel a suliban nekem sosem volt sikerélményem, a családom nem hagyott tanulni, és érvényesülni, így a jegyeim is nagyon rosszak voltak, érettségim épp, hogy sikerült 2-re.

Ha dolgoznék, talán jobban menne minden. Diákmunkákat egyébként vállaltam már: nyomda, árú feltöltés, robot munka egy gyárban... szörnyű!

A rossz kommunikációs készségem miatt pedig a telefonos munkák nem mennének, illetve ha belegondolunk egy grafikusnak eléggé kommunikatívnak, és topon kell lennie, hogy az ügyfeleknek minden a legjobbat nyújtsa, és ebben a szakmában nincs apropó.


Szerintetek befejezzem a sulit és menjek el dolgozni postára?

Vagy végig szenvedjem ezt az évet és talán a 2. is sikerül? az elméleti vizsgáim jobb esetben 3-sok-de azokért vért izzadtam-.


Mit javasoltok?

Ami tőlem tellett eddig mindig megtettem, most sem szeretnék tétlenül várni a csodára, de nekem ilyen az életem, ezen szeretnék változtatni.


2012. máj. 31. 13:40
 1/9 A kérdező kommentje:
tele van helyesírási hibával, bocsánat!
2012. máj. 31. 13:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Taniljál amíg tudsz, piacképes szakmát.
2012. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"...szórólapot osztogatni nem szeretnék, gyorsétteremben se akarok dolgozni, én jól szeretném érezni magam a munkahelyemen..."


No comment.

Ha normális, piacképes végzettséged+nyelvtudásod lenne, akkor megérteném, hogy válogatsz.

Most tulajdonképpen mit is akarsz???

Szar, hogy eltartanak, és nem keresel, de a munka mégis büdös?

2012. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most ott tartok hogy talalkoztam a belsogyermekemmel es nagyon nehez a lelki krizisek mellett teljeserteku eletet elni. Tudsz batorito szavakat is egy ilyen embernek mondani?
2012. jún. 1. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Bátor csak olyan ember lehet, aki szembenéz a valósággal, és nem homokba dugja a fejét...

Én csak reálisan néztem a dolgokat, és elmondtam, hogy jelenleg csak az ún. legalja melókra van esélyed.


Ez nem azt jelenti, hogy egész életedben a Mekiben fogsz krumplit lapátolni, vagy hogy nem lehet belőled sikeres ember. Még bármi lehetsz.

Csak ahhoz most fel kell állni, megrázni magad és TENNI érte.

2012. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Véllaj be mindent !
2012. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindent vállaj el, Én is a doktori képzésem közben gyorséttermben dolgoztam. Hidd el a végzettség sokat ér. még ha nem is azon a területen helyezkedsz el, mert nem kellesz senkinek sem,mivel a diplomád egy kalap * ér, már bocsánat, de legalább vagy valaki néznek rád. Én is részecskefizikus végzettségű vagyok és biztonsági őr.
2012. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Gyógyítom magam, közben próbálok az életre hangolódni.

Nem mindenki talpra esett, ez nem az én szerencsém, utálom magam így.

A tanácsadóm szerint türelmetlen vagyok és azonnal normális akarok lenni, mindent normálisan akarok csinálni. De végig kell vinnem ezt a lelki gyötrődést ahhoz, hogy tényleg normális legyek és megrázzam magam.

Pedig már most dolgozni akarok, rettegek mindenkitől. Sajnos 12 évig fizikai bántalmazás alatt álltam, ezt próbálom most orvosolni, nem tehetek erről, hogy így viselem. Van aki meg drogos lesz, vagy hajléktalan, netalántán mindkettő?!

2012. jún. 2. 20:19
 9/9 anonim válasza:
Istenem, ahogy olvastam a soraidat, teljesen lehangolódtam, még jó hogy nem írtál több ilyen lelki dolgot, mert sírva fakadtam volna. Tök fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen pesszimista legyél!!! Minek kezdted el a sulit, ha nem tartod magad abban jónak??????? Miért nem mentél el egy postás suliba???? Amire megjegyezném, hogy nem csak úgy beülsz oda és kezeled a csekkeket... Oda is tanulni kell, méghozzá hogy segítsek: postaforgalmi szakközépiskolába! Szerintem csináld azt amit szeretnél, jelentkezz egy postaforgalmiba (ha ahhoz van elég erőd).
2012. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!