Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt van gyakorlati...

Próbaidő alatt van gyakorlati különbség a közös megegyezés ill. a munkavállalói felmondás között?

Figyelt kérdés

Írásban benyújtottam az azonnali hatályú felmondásom a próbaidőm alatt. A munkáltató kérte, hogy a munkaátadás miatt ne azonnali hatályú legyen a felmondás, hanem pár nap eltéréssel. Mondtam, OK, ez még belefért. Azonban kiderült, hogy hétfőn (06.04) közös megegyezéses papírt akarnak velem aláíratni ahelyett, hogy elfogadják a munkavállalói felmondásom. Nekem ezzel csak elvi bajaim vannak, hogy miért közös, ha egyszer én mondtam fel??


Viszont nagyon kötekedni nem akarok, csak eljönni végre.


Az érdekel, hogy az elvi síkon túl, van valamilyen jelentőssége - így próbaidő alatt - annak, hogy milyen papírt írok alá?

(vagy ez csak a több éves munkaviszonynál számít a végkielégítés miatt?)


Köszi előre is a válaszokat!



2012. jún. 1. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:
85%
Tulajdonképpen neked hátrányos, ha te mondasz fel, mert olyankor nem jár munkanélküli járadék. A közös megegyezéssel sokkal jobban jársz. Persze ha ez életed első állása, akkor úgysem jött össze annyi munkaviszonyban eltöltött idő, hogy kapj valamit, de ha előtte is volt munkád, akkor ez sokat számíthat. Azzal, hogy csináltak egy közös megegyezéses papírt, csak segítőkészek, nekik ebből semmi hasznuk nincsen.
2012. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!