Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös megegyezés vagy rendes...

Közös megegyezés vagy rendes felmondás?

Figyelt kérdés

2008ban, azóta itthon vagyok a kisfiunkkal. Minőségbiztosítási csoportvezetőnél dolgoztam egy multinacionális nagyvállalatnál Debrecenben, és

fél évvel szülésem után a csoportomat megszüntették a gazdasági válság miatt. A munkaviszonyom azonban még megvan a céggel.Most szeptembertől menne a kisfiam bölcsődébe, én pedig szeretnék visszamenni dolgozni. Habár a csoportom már nincs meg, ha jól tudom, a cégem köteles hasonló beosztásban munkát biztosítani a régi pozíciómnak jelenleg megfelelő bérezéssel a cégen belül bárhol.

Most azonban olyan helyzet állt elő, hogy a cégemnél egy csoportot biztos megint leépítenek, a másik jövője sem biztos, így lehet kivonul a vállalat Magyarországról.

• ha nem marad csoportvezetői állás, köteles vagyok bármilyen típusú munkát elvállalni (zömében többműszakos munka van, amit gyerek mellett semmiképpen nem tudnék vállalni)? Kötelezhetnek erre?

• ha nem lesz semmilyen munka, mert megszűnnek a csoportok, esetleg a cég is, akkor velem mi lesz? A GYES miatt felmondási védelem alatt állok, de így lehet jövő márciusra, mikor megszűnik a GYES, a cégem már jogutód nélkül megszűnik. Ilyenkor mi a teendő?

• Milyen esetben szüntethetik meg véglegesen a munkaviszonyomat GYES alatt?

• Ilyenkor jár-e végkielégítés?

• ha nem jár, akkor alá kell írnom közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetést?

• ill. milyen esetben írathatnak velem alá ilyet, mert a gyakorlat ez volt ennél a cégnél?


Elnézést ha hosszú voltam. Tanácstalan vagyok. Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. aug. 12. 17:31
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi, kimaradt a "szültem" az elejéről:)
2010. aug. 12. 17:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azt írtad megszűnt a csoportod, de az nem derült ki akik a csoportban dolgoztak azokkal mi lett a helyzet. Elküldték vagy áthelyezték? Na már most, ha elküldték őket akkor a Te sorsod is ez lett volna, ha nem vagy GYESE-n, így a Te munkaviszonyodat csak akkor tudják megszüntetni, ha lejár a GYES és visszamégy dolgozni. Akkor a megszűnés módja "rendes felmondás a munkáltató részéről" amiben egyértelműen tud hivatkozni arra, hogy a gazdasági válság miatt volt erre szükség. Abban az esetben, ha áthelyezték őket, valószínű neked is felajánlják amit nem vagy köteles elfogadni, ha nem fogadod el a munkaviszony megszűnésének módja akkor is "rendes felmondás a munkáltató részéről, ami azt jelenti Neked felmondási idő és végkielégítés jár. Végkielégítés 3 év után jár. A közös megegyezésbe abban az esetben menj bele, ha abban rögzítve van, hogy azokat a járandóságokat megkapod ami a rendes felmondással megilletne.
2010. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

keress meg egy ügyvédet


nem kell aláírnod semmit

közös megegyezést akkor írj alá, ha a felmondási védelem végéig járó fizetésed és a végkielégítés szerepel benne, mint neked járó összeg - nem vagy köteles ilyet aláírni, senki nem kötelezhet rá, csak akkor írd alá, ha anyagilag neked megéri


rendes felmondás nálad csak a felmondási védelem után lehetséges, addig csak akkor szűnhet meg a munkaviszonyod, ha te mondasz fel, közös megegyezéssel felmondtok, vagy megszűnik a cég jogutód nélkül


nem vagy köteles bármilyen munkát elfogadni, ha nem tudnak neked a munkakörödben vagy hasonló munkakörben munkát biztosítani és még gyesen vagy, akkor a állásidőt kell fizessenek



végkielégítés jár, ha nem te mondasz fel ill. rendkívüli felmondással nem raknak ki - ez utóbbi csak akkor játszik, ha fegyelmi vétségen kapnak pl. ittas munkavégzés, szándékos károkozás


ügyvéd nélkül ne írj alá semmit!!!

2010. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszi a részletes leírást. A csoportomban 15en voltak, ebből jópár emberke ment el szülni, volt akiket áthelyeztek máshova, a többinek meg közös megegyezéssel szüntették meg a munkaviszonyát, mert ennél a cégnél ez a bevett módi! Csak azért vagyok zavarban, hogy nem tudom, GYES mellett mit csináljak. Mertha ígyse úgyse dolgozom ott, GYES alatt nem lesz vége a munkaviszonynak, viszont ha ezalatt megszűnik a cég jogutód nélkül, akkor meg ígyis-úgyis pénz nulla.
2010. aug. 12. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!