Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra kell az általán...

Állásinterjúra kell az általános iskola / közép iskolai bizonyítvány is? Vagy elég csak az érettségi?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az érettségit sem kell. Ha az a legmagasabb szintű végzettséged akkor persze lehet hogy kíváncsiak rá de egyébként nem jellemző.
2012. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Én az érettségit mindig vittem magammal, de sosem kérték még.
2012. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Az érettségi megléte magában foglalja, hogy van ált.isk. bizonyítványod, ahogy a diploma is feltételezi, hogy egyszer valamikor leérettségiztél.


Mondjuk nem hittem volna, hogy ezt valakinek el kell mondani :DD

2012. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló szerintem a munka jellegétől függ hogy az egyén rendelkezik e érettségi bizonyítvánnyal.mert egy normális munka lehetőség esetén szerintem mindenki feltételezi hogy az alap az érettségi. és szerintem a munkaadónak számít hogy az illető 2sel végzett e,főleg ha akad egy 4es munkavállaló is
2012. jún. 4. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit el vagy tévedve. Soha, egyik munkáltatóm se kérte el állásinterjún a bizonyítványaimat (illetve egyszer, mikor a rendőrséghez akartam jelentkezni, kifejezetten kérték, hogy hozzam magammal, de hát az állami szerv), nemhogy még azt is megnézzék, hogy milyen jegyek vannak beleírva...


Ennél tudományosabb alapon szoktak dönteni a felvételről, pl. hogy sógor-koma vagy-e, tetszik-e a képed, vagy hogy mit válaszolsz a "milyen bútor lenne legszívesebben" kérdésre.

2012. jún. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként komolyan, a munkáltatót baromira nem érdekli az iskolád, pláne a jegyeid. Az lehet egy plusz előny, ha egyébként megfelelsz az elvárásainak, hogy ilyen meg ilyen képzést végeztél/végzel, de kb. az egyetlen, ami érdekelni szokta őket, az a munkatapasztalat. Ha az nincs, akkor meg lehet neked akármilyen papírod, nagyon sokáig a diplomás munkanélküliek táborát fogod gyarapítani. Hacsak nincs szerencséd, és találsz egy állást, ahol nem kérnek tapasztalatot - ott Start kártyát fognak kérni, hogy kevesebbet kelljen utánad adózni.
2012. jún. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Munkáltatótól függ, hogy mit kér.

A lányom tavaly végzett OKJs képzésen. Jó pár helyen volt munkát keresni. Több helyen is kérték nemcsak az OKJs bizonyítványát, hanem az érettségi bizonyítványát is (ami feltétele az OKJs képzésnek) és a nyelvvizsga bizonyítványát is. Volt ahol elkérték a középiskolai bizonyítványát is.

Az utolsó helyen (most ott dolgozik) az érettségi, az OKJs és a nyelvvizsga bizonyítványát is be kellett vinnie mindhárom körben. (első körben a közvetlen felettese volt csak, azután volt 5 napot alkalmi munkában a cégnél, utána a kisfőnök interjúztatta, amikor ezen is átment, akkor a nagyfőnök)

2012. jún. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Tőlem soha nem kértek bizonyítványt. Csak amikor már felvettek, akkor.
2012. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!