Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van, hogy sok külföldön...

Miért van, hogy sok külföldön élő magyar dolgozó rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy amennyi ismerősömet,vagy idegeneket megkérdezek,akik külföldön dolgoznak,azok váltig állítják,hogy nyugaton nincs meló,vagy nehéz,illetve nyelvtudás nélkül meg se próbáld!Ha meg egy Angolt kérdezek meg akkor ő azt mondja,hogy van kint meló (Betanított munka is és segéd munka is) Szóval én nem értem a magyarok miért ilyen rosszindulatúak?Vagy irigyek!

És ez az ismerősöm aki munkaügyön dolgozik,azt mondja aki akar dolgozni és tud is nem kell perfekt nyelv,mert azt kint tanulja meg az ember,mert a magyar nyelvsulik sajnos nem sokat érnek.Persze nem kell nagy fizukra gondolni,de legalább munka van és kis pénze is az embernek,hogy legalább ne haljon éhen mint itthon!



2012. jún. 7. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azért szoktam mondani hogy nyelvtudás,szakma nélkül ne gyere mert ha NORMÁLIS munkát akarsz végezni akkor ahhoz kell nyelv és tudás.Bár kinek mi a normális.Ha te neked jó a mosogatás meg hasonlók......

Ha nem lett volna nyelvtudásom meg végzettségem akkor dolgoztam volna otthon de nem alantas munkákat.Semmi értelme kijönni mosogatni meg krumplit pucolni.Persze sok embert bepaliznak ezzel.

2012. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó és mondd csak, mit érsz a magyar iskolákban tanított "nyelvtudással"?? Szerintem semmit. Ott tanulod meg igazán a nyelvet nem? Mert a szakmai nyelvet nem hinném itthon meg tudod tanulni...
2012. jún. 7. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Én otthon tanultam meg a nyelvet.Sőt az angolon kívül több nyelven is tudok hisz ez az én szakmámban elvárt.
2012. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze... :D
2012. jún. 7. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
És még a külföldiek a rosszindulatúak...
2012. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért nem azok? Inkább kitúrnak minthogy segítenének...Undorítóak a magyarok! Még a Lengyelek,Szlovákok is jobban segítenek egymáson,de a kinti magyarok...Pffffff!
2012. jún. 7. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer segítettem egy magyarnak. Azóta soha többet. A kezemet nyújtom, de neki a karom kellett. És igen, nyelvtudás, szakma nélkül nem éri meg. Mert hiába magas a minimálbér átszámolva, abból idekinn is csak nagyon kuporgatva élsz meg. Angliát hozom csak példaként, ahol ha havi 160 órát dolgozol és minimálbért keresel, akkor hazaviszel nettó 920-950 fontot. Ami szépen hangzik, csak amikor egy normális szoba bérlése, elfogadható környéken legalább 480-500 font, akkor már mindjárt nem ér annyit a pénzed. Mellesleg az étkezést ki lehet hozni havi 80 fontból, de akkor csak sza*t eszel, a normális étkezéshez havonta kell legalább 100-120 font, de inkább több. És akkor még tömegközlekedni is kell, ami szintén drága. Ha szolgáltatást akarsz igénybe venni, az megint nem olcsó. Ha nagyon magyarosan, spórolósan élsz, akkor kijössz a pénzedből, de az nem élet. 8-10 emberrel egy WC-t, fürdőt használni nem éppen normális élet. Bár aki igénytelen, annak megteszi.
2012. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De mit csináljak egy építőipari művezetői papírral a kezemben,mondjuk a nyelv az megy,de Angliába ezzel elhelyezkedni??
2012. jún. 7. 18:11
 9/9 Anna333 válasza:
Szerintem el tudnál helyezkedni, de gyakorlattal; azt meg nehéz szerezni, mert az építőipar nem igazán működik jelenleg a rossz gazdasági helyzet miatt. :/
2012. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!