Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek magammal, hogy...

Mihez kezdjek magammal, hogy pénzt is keressek?

Figyelt kérdés

Főiskolát végeztem, jelenleg egy tanfolyamot végzek és mellette teljes munkaidőben dolgozok egy irodában. Így keresem meg a létminimumot.


Ma amikor jöttem haza munkából láttam, hogy olyan emberek akik nem a főiskolán vagy egyetemen koptatták a padot, és szemmel láthatóan ráérnek olyan kocsikkal járkálnak, amit én soha sem fogok tudni megvenni. (még egy 6 éves suzukit sem tudnék venni és fenntartani, nem hogy még járkálni vele)


Én is azt akarom csinálni amit ők! Több szabadidőt akarok és több pénzt!

Mivel foglalkoznak?


2012. jún. 7. 18:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

1. Illegális üzletek, adócsalás, hasonlók.

2. Beosztásuk révén van szolgálati autójuk.

3. Keresett szakma, jól fizető cég (pl. vegyészmérnök a MOL-nál)

2012. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

én az elsőre tippelek... viszont felötlött bennem, hogy nekik ezt szabad?


úgy értem az apeh és az erre hivatott szerveknek nem tűnik fel hogy hogyan lehet egy papíron munkanélküli embernek max 2 éves audija? nem sanszos hogy örökölte...

2012. jún. 7. 19:13
 3/20 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy papíron minimálbéren van bejelentve. Vagy kábítószert árul és van egy kis péksége ahol tisztára mossa a pénzt.
2012. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hogy jön ehhez az hogy Főiskolát végeztél? Egy sima alkalmazott sosem fog annyit keresni mint hasonló szakmában ügyködő vállalkozó.
2012. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 CMD ***** válasza:

Így könnyebb a lelketeknek, ha úgy gondoljátok, hogy mindenki, akinek több pénze van az adócsaló, illetve seftes, vagy maffiózó? Akkor gondoljátok így.


Azt még véletlenül se higgyétek, hogy ti csesztetek el valamit.


Milyen diplomád van?

2012. jún. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
engem is a diplomád érdekelne és a mögötte lévő tudás. ugyebár ez a szöveg, hogy "diplomám van, miért nem keresem sz.rrá magam" mutatja, hogy a diplomától várod az eredményt.
2012. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A diploma megszerzéséhez kell tudás, de a tudás megszerzéséhez nem kell diploma. ;-)
2012. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 CMD ***** válasza:

Így van, a diploma csak megalapozza a tudást, onnantól jön az igazi tanulás, a gyakorlatiasság, amit magadnak kell véghezvinned, mert ezt sajnos nem tanítják meg az egyetemen.


Egyik legnagyobb hiba, amit elkövethet valaki, hogyha kézhez kapja a diplomáját, akkor hátradől és azt mondja, hogy "na ennek az iránynak már a mestere vagyok".


Ha mindezek mellett pedig kényszerből járt arra a szakra, és amúgy utálta, az a végső kudarc.

2012. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Már bocs, de én Magyarországon nem sok olyan embert ismerek, aki becsületes úton szerzett volna milliókat. Persze biztos van ilyen, de akkor az feltételezem sokat is dolgozik. A kérdező viszont olyan emberekről beszél, akik egész nap csak lógnak, ráérnek, nem csinálnak túl sok mindent, mégis ott a drága autó a fenekük alatt, meg márkás ruhák, óra stb. Amúgy tényleg úgy van, hogy valami illegálisból szereznek sok pénzt, amit egy "kamu" vállalkozásban mosnak tisztára. Persze az előzőt nem reklámozzák.
2012. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a megfelelő körökben mozogsz. ;-)
2012. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!