Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kilátástalan az életünk a...

Kilátástalan az életünk a testvéremmel. Mibe lenne érdemes belekezdenünk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, én 1 éve végeztem a sulival, de azóta nem találok normális munkát. Csicskának néznek mindenhol, semmi összegért. Szüleimnek sokat köszönhetünk, mert együtt összesen van 3 millió Ft-unk, két garázsunk a társasház alatt, amiből az egyik simán kialakítható lenne üzlethelyiségnek. Milyen üzletet érdemes ma nyitni, amiből talán még jól is megélhetnénk a későbbiekben?

A probléma az, hogy a belvárostól 10-15 percre lakunk, ez a rész kevésbé forgalmas. A város egyébként Győr.

És a helyzethez még hozzátartozik az is, -még ha talán egy kicsit szemétség is ilyet írni-, de sajnos ez az élet rendje... hogy rövid időn belül nagyszüleink révén kis örökségre is számíthatunk. Valamennyi tőke tehát lenne egy vállalkozáshoz. Érdemes belekezdeni valamibe? És ha igen, vajon mibe? (Nem muszáj üzletre gondolni.) Sajnos tapasztalatlan vagyok még nagyon a témában.

Előre is köszönöm aki foglalkozik a kérdésemmel!


2012. jún. 11. 14:52
 1/2 anonim válasza:
Nehéz kérdés, mivel sosincs tuti recept arra, miből lehet nyerészkedni, vagy mindenki azt csinálni. Kinek mi jön be, s számtalan tényező játszik. Érdemes felmérni, mire lehet szükség a környéken, s mi az, ami nincs, vagy csak messzebb, stb. Legyen az gumiszervíz vagy kisbolt, állattakarmány bolt, stb. Másik megoldás, hogy valakinek az üzleti ötletébe beleinvesztáltok, pl. egy ötletesebb netes üzletbe. Ismerősöméknek például volt egy nagyon jó ötlete, kerestek támogatókat, mentorokat, összeszedték a szükséges súlyos milliókat is (ha nem milliárdokat..), s hamarosan indulnak az európai piacon:) Tehát csak ügyesen!
2012. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy vállalkozást indítani és működtetni nagyon kockázatos.


Ha csak úgy filózgattok valamin, és bele is vágtok, majdnem biztos, hogy nem fog működni. Elbukjátok a zsét, és nem fogsz normális munkát találni, csicskának fognak nézni mindenhol, semmi összegért. Rá leszel kényszerülve.


Vállalkozást akkor indítsatok, ha minden apró kis részletet felkutattatok, átgondoltatok, mindennel tisztában vagytok, és még a legrosszabb lehetőségre is van működőképes tervetek.

Ha a piackutatási eredmények szerint magasabb átlagos hozamot érnétek el, mintha a bankban heverne indexkövető alapban + 8 órában dolgoznátok átlagos munkabérért.


Addig a garázsokat én bérbe adnám, a lóvéra pedig vigyázzatok, mint a szemetek fényére. :)

2012. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!