Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diák élet után nehéz a munkába...

Diák élet után nehéz a munkába állás? A felelősségvállalás? A pénz beosztása?

Figyelt kérdés

Kb 10 napja hogy leállamvizsgáztam, de már anyám is és barátom is elkezdett zaklatni, hogy keressek már munkát. Sajnos én 1 év csúszással kezdtem anno az iskolát, így 19 éves lettem amikor a fősulit elkezdtem. Nem is akartam elkezdeni, mert tudtam hogy hosszú út, és azt is tudtam, hogy anyámék úgysem fognak támogatni, sem anyagilag, sem pedig nyugalom nem lesz itthon, ugyanis anyámék folyton veszekednek. Fűt-fát nyugalmat, változást ígértek, ezért belekezdtem. Az első 1 év jó volt, utána minden visszaállt a régibe. Anyagilag 2000 ft-tal sem segítettek, nagyon örültem amikor sikerült diákmelót kapnom (a mi környékünkön nehéz bámiféle munkát találni). A pénzt jól osztottam be, hiszen 3 évig elég volt! És még most is van belőle! Akaratomon kívül ez a diákmeló megszűnt, az utolsó 2 félévben nem volt munka hiába kerestem. Most pedig az internet adta lehetőségeket használom ki, már 4 hónapja, ezzel is kb annyit keresek, amennyit diákkénkt, kb havi 40 ezeret, ami arra elég hogy havi 20 ezret letegyek a többi elmegy. Barátommal össze akarunk költözni, ezért van egy kis megspórolt pénzem, amiből pár dolgot meg akarok majd venni (pl: hűtő, sütő, 1 ágy, és 1 bútor) ennyire futja, ennyit sikerült félretennem.

Azonban nagyon-nagyon félek a jövőtől!! Párommal már nem egyszer összevesztünk, mert elég pesszimista vagyok. Félek hogy nem lesz munkám. (anyámék rossz életvitele miatt alakult ki a fejemben ez a minta, anyám munkanélküli, tartalékunk 0 ft)

Kb 3-4 hónap alatt kellene munkát keresenem, és találnom is, de félek az összeköltözéstől, hogy mondjam, elég fájó szívvel adnék ki havi 50-60 ezert a megélhetésre, ha egyáltalán lenne miből. Olyan furcsa lenne, elköltözni, és önállóan megpróbálni élni. Úgy érzem magam, mintha még kb 17-18 éves lennék, és nem szeretném ezt, mert félek!! És öregnek is érzem már magam, úgymond. 23-at töltöttem most, 4 év volt elvégezni a fősulit, 1 félévet csúsztam.

Szerintetek normálisak az aggodalmaim??

Mit csináljak??

Hogyan tudnám megváltoztatni a gondolkodásomat,hogy ne legyek ilyen pesszmista, és igazából félek is, egyedül a nagyvilágban elindulni és valahogy munkát keresni..



2012. jún. 13. 09:27
 1/4 anonim válasza:
65%

Nehéz! ... De muszáj. Olyan ez, mint a vérvétel: sírhatsz, hisztizhetsz, a legtöbb, amit elérhetsz, hogy hárman fognak le közben, hacsak nem veted magad még jóval előtte metró elé. :P

Én a megugró ponthatárok miatt érettségi után voltam kénytelen nekiállni munkát keresni (hát nem így terveztem, óriási pofonként ért a dolog). Alig vagyok fiatalabb nálad, de mögöttem még egy fősuli sincs (csak egy kötelező nyelvis év, meg a szept.-i születés miatti évveszteség), sajnos, aminek a végzettségébe kapaszkodjak, pedig nem vagyok hülye, buta, igazából kifejezetten jó képességűnek, intelligensnek tartanak.

Amikor kiesett a családi pótlék, a tartásdíj, éreztük meg itthon anyagilag, hogy gáz van, és én emellett persze rohadt sokáig nem találtam munkát. Eleinte még ott volt a stressz, hogy én ehhez nem vagyok elég felnőtt, felelősségteljes.

Istentelenül nehéz, igen, pláne mivel sokkal rosszabb helyzetben vagyunk most, mint például az előttünk lévő generációk ennyi idősen, így olyantól, aki nem sorstárs, megértésre se sokra számíthatsz. De ha van egy párod, könnyebb lesz, hidd el - így nem vagy egyedül, nem "egyedül indulsz a nagyvilágba", ahogy írtad. :) A munka meg óriási szerencse nélkül úgyis tyúklétra-játék lesz: előbb vállalj el bármit... aztán leshetsz olyan után, ami biztosabb és minél több fizetéssel jár. Tartsd nyitva a szemed, figyelj ismerősökre, barátokra, hátha találsz valami jobbat, akár egy hónap múlva, hátha beajánl valaki egy jobb helyre!

Fel a fejjel, és sok sikert! Klassz leszel, túléled ezt is, hidd el!

2012. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen ez a baj,hogy nem érzem még magam elég felnőttnek ahhoz, hogy felelősséget vállaljak kettőnkét, magamért stb. De talán érthető is ez a mai világban..

Pedig azt hittem magamról, hogy én már képes lennék erre, aztán most hogy már itt táncolok a határán, visszahátrálok :(

2012. jún. 13. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Igen nagyon rossz munkába állni.


De ha ez megnyugtat én 3 hónappal az államvizsga után már dolgoztam, pedig nem a legkeresettebb szakon végeztem.


A lényeg, hogy mindenhova ahova tudod küldjed a jelentkezésedet, az sem baj, ha nem szakmába vág, vagy nem az álmaid munkája. Mindent meg kell nézni. Valahol el kell indulni, a többi meg jön magától ne aggódj.


Én is pesszimista vagyok, pedig nincs rossz állásom, szerencsére adósságom se, semmi, mégis. Ez a mostani világban általános.


Viszont kénytelen leszel elindulni, mert ebben az állapotban nem maradhatsz, hisz írtad is, hogy szüleid nem is segítenek.


Ha diákmelóból annyit összespóroltál, hogy tudsz egyáltalán egy hűtőt venni, akkor egy átlag fizetéssel nem lesz gondod.


Normálisak az aggodalmaid, de nem szabad túl komolyan venni őket, mert akkor még rosszabbul fogod magad érezni, alaptalanul.


Gondolj arra, hogy többet túlélték már. Ráadásul ott van a barátod, nem lennél egyedül.

2012. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is csak az tudom mondani, amit az előttem szólok: bele kell vágni. Mindenképpen költözz el otthonról, mert - ahogy leírtad - az otthoni légkör nem túl inspiráló... Iszonyú fontos, hogy milyen légkörbe érsz haza munka után, hol töltöd el a hétvégét, vagy egyáltalán hol vagy (ha otthon vagy napközben is), legyen otthonos, nyugodt, egy olyan hely, ahol szívesen vagy. Erre nem szabad sajnálni a pénzt, mert enélkül nem tudsz semmi értelmeset csinálni az életben (én legalábbis így vagyok vele).


Azt nem írtad, hogy milyen szakon végeztél és melyik városban keresel munkát?


Arra még nagyon kíváncsi lennék, hogy interneten milyen munkával vagy tevékenységgel keresel havi 40.000 forintot?


Tény, hogy most nem a legegyszerűbb munkát találni, de valami mindig van, ha nem is vág a végzettségedbe. Nekem szerencsém volt, én még 2004-ben kezdtem el dolgozni, és a főiskolai kötelező gyakorlat után ugyanoda fel is vettek. És 18 éves koromban elköltöztem otthonról a főiskola miatt. Ne félj tőle, rengeteg új lehetőség fog megnyílni előtted, és ahogy írod, nem leszel egyedül!

2012. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!