Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számlaképesnek kell lennem,...

Számlaképesnek kell lennem, hogy megkapjak egy munkát. Mik a szükséges lépések? Mennyi anyagi ráfordítás és idő egy ilyet elintézni?

Figyelt kérdés
Elegendő egy vállalkozói igazolvány kiállítása?

2012. jún. 13. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám be. Hamar el lehet intézni, de ha kiváltottad a vállalkozói igazolványt, akkor havonta be kell fizetned magad után az összes munkaadói járulékot, ami majdnem 70 e Ft (nem véletlenül kérik, mert ők nem akarják befizetni.). Ezt akkor is be kell fizetned, ha egy fillér jövedelmed nem lesz! És emellett kereshetsz még egy könyvelőt is, aki intézi a dolgaidat, az is min. havi 10-20 e Ft.

Általában ügynöki, jutalékos munkánál kérik, mert így nekik semmibe nem kerül, ellenben te fizetsz minden járulékot, és ha nem hozol üzletet, hát az a te bajod.

Milyen munka?

Pl. nyelviskolák is szokták kérni a tanártól, akkor talán megéri kiváltani, de ha nem adnak fix fizetést, akkor szerintem semmiképp sem.

2012. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A hirdetésben az állt, hogy számlaképes legyek valamilyen módon. Nem tudom, hogy vállalkozóin kívül milyen alternatíva van.
2012. jún. 13. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Bt Kkt Kft Zrt Nyrt alternatívák
2012. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!