Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudnék annyi pénzt keresni...

Hol tudnék annyi pénzt keresni, hogy tudjak fizetni albérletet rezsit stb? 15/F

Figyelt kérdés

Szóval az van,зhogy elég szar itthon, állandóan csak veszekedés, anyám nem törödik senkivel, csak magára föz mos, pénzt sosem ad, magamnak kell szereznem, azt se tisztán :/ de nincs más választásom, fater már rég lelépett, ha anyámom múlna, éhen pusztulnék. Gyúrok is, természetesen azt is nekem kell fizetni, és nem egyszer volt már, hogy anyám lenyúlta, azt a pénzt, amiért olyan dolgokat kellett megtennem, amire nem vagyok büszke. Nem kérdezi honnan van, csak elkölti piára, szóval, csak púp a hátamon.

Én meguntam ezt, nem bírom tovább, szeretnék egyedül élni, úgy csak jobban kijönnék, és koncentrálhatnék egy kicsit a tanulásra is, nem kéne az utcán alakalmi munkákból eltartanom magam.

Anyám is támogatja az ötletet, de csak akkor, ha soha többet nem kell látnia. ö nem szólna senkinek.

Úgy gondoltam, hogy a sulimhoz közel valamicske albérletbe laknék, amit valami könnyen elvégezhetö munkából fizetnék suli mellett. Milyen lehetöségeim vannak? szinte bármit elvállalok, spermát adok ha kell, takarítok, vagy interneten valamiböl lehet csinálni egy kisebb összeget. csak valahogy meglegyen a havi 70-80 ezer, abból én elélek.


2012. jún. 16. 23:21
 1/8 A kérdező kommentje:

barátnömmel is gyakrabban tudnánk találkozni és néha ott is lakhatna föleg így nyáriszünetbe

szülei megengednék

2012. jún. 16. 23:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen nem dolgozhatsz, mert iskolaköteles vagy.

ha ennyire szar otthon akkor miért nem kérsz segítséget a családvédelemtől?

2012. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy tiszta pénz legyen
2012. jún. 16. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:
15, évesen menny az iskola kollégiumába nem hiszem, hogy van olyan, aki kiadná neked a lakását albérletbe. Nem hiszem, hogy a lakhatást máshogy meg tudnád oldani.
2012. jún. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
6%

Sajnos csak "fekete" munkával tudod megkeresni. és hidd el, hogy a tehetősebb emberek NAGYRÉSZÉNÉL, sőt még a vállalkozók közt is így megy.

Sajnos a mai világban ha te tisztán, akár érettségivel, és egy szakmával elhelyezkedsz valahol, és nem "ügyeskedsz", maximum olyan 100.000 forintot tudsz összekeresni, és azt is kb 12 órában.... Ez a mai világ, megtapasztaltam. Tehát ügyeskedni kell a megélhetés érdekében. és sajnos 15 évesen marad az alkalmi munka. Nem tudok jobbat.

2012. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Tanár vagyok, de most ne így gondolj rám. Ne hagyd magad anyád (aki az alapján, amit leírtál, nem méltó az anya névre)által tönkretenni!!! Érett gondolkodásúnak tűnsz, aki hajlandó lenne tanulni, és intelligensen, kulturáltan fogalmazol. Ne kallódj el! Ha budapesti vagy, akkor az iskolád segíthet abban, hogy kollégiumba költözhess. Annyit kell tenned, hogy az osztályfőnöködet (ha lehet, még most, a középiskolákban érettségi időszak van, tehát egy időpontot biztosan tudtok egyeztetni) megkeresed, és elmondod neki, hogy segítségre van szükséged. Ha az ofőddel nemjössz ki jól, akkor kérdezd meg az iskola titkárságán, hogy ifjúságvédelmi ügyekkel melyik tanár foglalkozik,és keresd meg őt. Vannak olyan kollégiumok (pl. Váci Mihály Kollégium, ha jól tudom a Gárdonyi Géza Kollégium is), akik fogadnak nehéz helyzetben lévő budapesti tanulókat is, nemcsak vidékieket. Gondolom, azt el akarod kerülni, hogy a gyermekjóléti szolgálat belekeveredjen az ügybe, de végső esetben őket is megkeresheted. A lakóhelyed önkormányzatának honlapján szerezhetsz infót, hogy hol találod őket.
2012. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, ezzel ,hogy fiatalkorú vagy. Egyedül nem bérelhetsz lakást, szobát, nem írhatsz alá bérleti szerződést. Ha anyád veszi ki neked, akkor őt is és a bérbeadót is felelősségre fogják vonni. Dolgozni is csak diákmunkát dolgozhatsz még egy jó ideig, abból pedig nem szedsz össze annyi pénzt, hogy el tudd magad tartani. Itt most a legális munkákról beszélek. Ha tetszik, ha nem, anyád a gondviselőd még 4 éven keresztül. Mehetsz kollégiumba, mehetsz diákotthonba, intézetbe, ha nem akarsz otthon élni. Amennyiben anyád hozzáállásáról tudomást szerez a gyámügy, úgyis veszélyeztetve látják majd a jelenlegi életviteletek mellett a jövődet, ezért lépni fognak. Ez lenne Neked a legjobb. Vannak 5-6 fős diákotthonok, ahol úgy élhetsz, mint egy normális családban, beavatnak a "családi" dolgokba, részt veszel a közösség életében, kiveszed a részed a háztartásból, cserébe emberszámba vesznek, normálisan kezelnek, hagynak élni, tanulni.
2012. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fake
2012. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!