Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem lehet normális...

Miért nem lehet normális módon albérletet keresni?

Figyelt kérdés
Több hete keresgélek, de a legtöbbje olyan ami valami közvetítőn keresztül van feltéve. Nos, ezzel nem is lenne baj, de ha ők kiadnak telefonszámot akkor előtte fizessek be egy összeget. Ok. Majd egy másik számot hívok, ott egy másik közvetítő közel azonos összeget kér el. Nincs már "normális" hirdetés, amit valaki magán személy felad?
2012. márc. 9. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is bosszankodtam már ezen. Piszok nagy szerencse kell hozzá. Nekem végül összejött, ráadásul közvetitő nélkül. Szoritok, hogy neked is legyen szerencséd.
2012. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek az a titka, hogy olyan irodákat kell megkeresni, ahol nem kérnek pénzt. Ugyanis a tulajdonos ad x összeget azért, hogy az iroda hirdesse az ingatlant és érdeklődőket szerezzen/vigyen megnézni az albérletet.

Ezeket csak zugirodának hívom. Általában úgy működnek, hogy gyorsan körbenézik a netet (expressz, jófogás, stb) és kiírják a telefonszámokat, majd 5ezer Ft regisztrációs díjért kiadják a listát.

Keress meg "nagy" irodákat, pl. Otthon Centrum, Duna House, Makkos Ingatlan...

Hol keresel amúgy? Lehet, hogy tudok segíteni.

2012. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az is "baj" talán, hogy csak egy pici albérlet kéne, (nem csak 1 szoba). Elsősorban a XIX. kerületben, de a X. a XX. a XVIII kerület közelebbi részei is szóba jöhetnek.
2012. márc. 10. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem gyorsan bejött és többször is a következő módszer.

Elmész arra a környékre, ahol szívesen laknál. Pl. Kispesten a piacnál a Fő térnél szeretnél. Ott van piac, orvos, kínai, bank, közel a köki, europark stb. Szóval pl. kinézed ezt. Elmész, csinálsz előtte szórólapot. Kiteszed a frekventáltabb helyekre, esetleg játszótereknél is jó lehet. Saját részre keresek xy paraméterekkel rendelkező lakást. Kérem csak tulajdonosok jelentkezzenek. Ha felhív valaki, hogy ő tudna, szigorúan kérdezd meg, hogy közvetítő-e vagy sem. Ha igen, és úgy döntenél, hogy elmész, akkor előtte meg tudod kérdezni, hogy kér-e pénzt érte. Amúgy tényleg fura, hogy ilyennel találkoztál, mert nem szoktak kérni érte pénzt. Ha megnézel néhány ingatlanközvetítői oldalt, ott oda kellene írniuk eleve, hogy van-e ilyen és akkor kapásból nem hívod fel őket.

2012. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!