Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy érzem, mindenféleképpen...

Úgy érzem, mindenféleképpen megszakad a szívem. Mit tegyek, menjek ki külföldre, vagy sem?

Figyelt kérdés

Most vagyok harmadéves az egyetemen, egy nyelvszakon. Nem ment túl fényesen a tanulás, mert sose álltam úgy anyagilag, hogy csak a tanulás legyen a dolgom, mindig dolgoztam suli mellett, rovására is ment, annyira, hogy elég sok tárgyam nem sikerült, így most csúszok egy évet. Azon gondolkozom nagyon erősen, hogy szeptembertől kimegyek aupairnek külföldre így legalább tudnék félretenni, tanulnám a nyelvet, stb..

De annyira bűntudatom lenne mindenféleképpen: ha kimegyek, nem leszek itthon, hogy segítsek anyunak, akin van elég teher ígyis, új munkahely stb..de ha maradok, akkor meg ugyanaz a patt helyzet, hogy nincs pénzem, és nem járok be órákra munka miatt..

A másik meg az, hogy teljesen kiszakadni egy évre innen, amikor itt sem igazán vannak barátaim, ott meg pláne egyedül lennék..jól jönne egy kis bátorító szó, bármi, mert senki nincs akivel ezt megbeszélhetném, és el kellene mostmár nagyon döntenem, mi legyen..



2012. jún. 17. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem menj ki,az egyetem is hamarabb meg lesz és utána a főállásban kapott pénzzel jobban tudod segíteni anyud
2012. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Ne gondolkozz, menj ki!

Csak az aupair dologgal óvatosan. Keress közvetítőt, megbízhatót.

2012. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, igen, az lesz..eldöntöttem ám én már ezt végülis,csak még egy picit vacillálok ez miatt.

meg amúgy nem olyan messzire mennék, időközben haza tudnék jönni.

csak ugye már csak egy évem lenne hátra a suliból és akkor ez még tolódik egy évvel késöbbre:(

2012. jún. 17. 23:22
 4/15 A kérdező kommentje:

2. tudom, igazad van, szívesen veszek ezügyben tanácsokat:)

aupairworld oldalon keresgetek, írt is más pár család, de nem válaszoltam még senkinek:)

2012. jún. 17. 23:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Anyukad eleteert nem vagy felelos, a magadéért vagy felelos, ami nem azt jelenti, hogy szard le, de semmikepp nem neked kell ot eltartanod, majd o kitalal valamit, pl. ő is tud baratkozni, hogy tarsakat keressen, nem szabad, hogy teged hasznaljon pót társnak!

Egyutt laktok?


2. Ugy latom, Neked az a fontos, hogy hogyan tudsz a tanulmanyaidban legjobban haladni. Ha egy ev alatt ossze tudsz sporolni annyi penzt, hogy utana zsinorban elvegezd az egyetemet, akkor inkabb menj ki!

Esetleg a kinti egyetemre nem tudsz atjelentkezni?

Ha meg egészséges mértékben itt leadod a szuloi terheket a válladrol, akkor szerintem jut eleg energiad a sulira is, foleg hogy a targyakat most mar majd ismetled, tehat le tudsz vizsgazni mar beloluk.

2012. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Annyit tudok mondani, hogy van egy volt evfolyamtarsam, aki az iwiwen allandon hirdeti, hogy aupaireket keres Londonba, őt ott lakik.

Ennyi csak a 'referenciam' rola, hogy tudom, hogy ki ő, valos magyar diplomas lány. :)

Ird meg nekem a mailcimedet, és akkor elkuldom neki, Livianak hivjak, biztos megkeres. Vagy ez alapjan mar meg tudod talalni a hirdeteset az iwiwen.

2012. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5. én csak magamat tartom el, őt nem, nem ketten vagyunk anyuval, van apukánk, ő kb alig van otthon, sokat dolgozik és kistesóim is.

de tudom, hogy csak rám számíthat elsősorban lelkiekben, mert nagyon lelkibeteg, sokszor rossz ránézni, annyira látszik rajta, hogy nincs jól, hogy megint csak azt tudom mondani, hogy megszakad a szívem..

én egy másik városban vagyok sokszor az iskola miatt, de hétvégén mindig otthon vagyok.

2012. jún. 17. 23:36
 8/15 A kérdező kommentje:

6. köszi szépen

én német szakos vagyok, szóval így jobb lenne inkább német nyelvterületre menni

2012. jún. 17. 23:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Német? Akkor nem mennél inkabb Ausztriaba a hatarhoz kozel? Hazajarni is majdnem olyan gyakran jarhatnal, mint eddig.

A becsimagyarok.hu oldalon indulhatsz el.

:)

2012. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

de, oda jó lenne..

minden hétvégén hazajönni? lehet amúgy, a családot nem zavarja? de mondjuk ez nyílván változó

2012. jún. 17. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!