Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők, ti hogy kezdtétek?

Pályakezdők, ti hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
Nehezen találtatok gyakorlati helyet? Tudtok valami tanácsot adni, én már nagyon ki vagyok borulva, hogy valahova 3 órát utazok, nem tudok megoldani egy feladatot és már szóba se állnak velem, feleslegesen utaztam 6 órát. Szóval, félek már az elutasítástól is, mert mindenki kifogásol valamit, hogy miért nem vagyok elég jó. Tele van a hócipőm. Arra nem gondolnak vissza, hogy ők hogyan kezdték a munkájukat, és mennyi tapasztalatuk volt, mikor frissen kijöttek az egyetemről? Hogy ismerték-e a különböző rendszereket a cégnél.Mindenkinek eladni, hogy én most hozzájuk akarok bekerülni, meg annyi helyre jelentkezem, hogy nem is emlékszem már, és megkérdezi, emlékszik az álláshirdetésre? vagy azt megkérdezik, hogy autóval jön? EL VANNAK SZÁLLVA EZEK A ROHADT CÉGEK ÉS VELÜK EGYÜTT AZ ÖSSZES HR-ES. Elküldeném őket melegebb éghajlatra, szálljanak már le a földre.
2012. jún. 19. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de nem azt várja tőled a cég, hogy egy tízéves gyakorlattal rendelkező ember munkáját végezd el teljes egészében, hanem azt, hogy az iskolában tanultakat alkalmazni tudd. Nekem vannak pályakezdőim. Egyik-másik nagyon ügyes és gyorsan belejön, de sokukkal nagyon rossz a tapasztalat. Nem tud semmit, a frissen tanultakra nem emlékszik, munkabírása semmi. Ráadásul a harmadik tündérke lépett le egy éven belül szülni, mert fiatal anyuka akar lenni. A főnök ennek örömére frissen végzett nőkkel már meg sem próbálkozik.
2012. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, melyik iskolákból jönnek a rossz tapasztalt nyújtó és a jó tapasztalatot nyújtó pályakezdők? Lehet erre valamilyen sablont húzni? Köszönöm!
2012. jún. 20. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos vannak tesztek, melyek fontosak, de tudnia kell a felvételiztető HR-snek, hogy stressz helyzetben vagy, nem biztos, hogy egyből tudsz mindent.


Nem szabad feladni, én csak ezt tudom mondani.

Illetve azt, hogy lássák rajtad, hogy akarod, szeretnéd, tudnád csinálni.


Az előttem szóló rossz tapasztalata onnan eredhet (iskolára nem lehet ráhúzni), hogy az illetőbe nem neveltek a szülei felelősségtudatot, érdeklődést az új dolgok iránt. Ha valaki nem akar újat tanulni, nem érdekli, annak hiába mondják, hogy ezt így kell vagy úgy kell.

2012. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne legyél ennyire megsértődve a HR-esekre és a cégekre!

Te a legjobb munkahelyet keresed, ők a legjobb munkaerőt.

Lehet, hogy azért utasítanak vissza, mert nagyobb szakmai tapasztalatot várnak, aminek a friss diplomás nem felel meg sajnos. Nem ellened irányul, nem tehetsz róla.

Sok olyan álláshirdetés van, amiben leírják, hogy pályakezdőket is várnak. Na itt nagyobb az esély.


De persze lehet benned is a hiba, pl. keveset beszélsz, halkan, ki kell húzni belőled a válaszokat, stb.. ez nem a tudást, hanem a reprezentációt minősíti.

Szerencsére nagyon jól fel lehet ilyenekre készülni otthoni gyakorlással, utánaolvasással - nagyon sok szakmai fórum és karrierkiadvány van, ami tényleg hasznos tippeket ad!


És ha más nem megy, megkérheted az ismerőseidet is, hogy ajánljanak be valahol! A személyes referencia mindig sokat ér, sokkal nagyobb bizalommal és türelemmel fordulnak feléd, ha olyan valaki ajánlott téged, akit ismernek és megbízhatónak találnak!

2012. jún. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!