Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdtétek? Ausztria...

Csacsi1985 kérdése:

Hogyan kezdtétek? Ausztria vagy Németország?

Figyelt kérdés
Hogy s miként mentetek külföldre dolgozni?mennyit vagy mit vittetek?ezt most úgy érem hogy inkább vittetek ki kaját(páncélost) vagy inkább pénzt(ha pénz akkor mennyivel kezdje az ember)???válaszaitokat előre is köszönöm.....
2012. febr. 25. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugy kéne kezdeni, hogy kiválasztod melyik országot szeretnéd megcélozni, és minnél több informácoiót gyűjtesz össze róla, milyen papírok kellennek a legális munkavállaláshoz, mennyi kerül az albérlet és a megélhetés. Nemhinném hogy akárki is vitt ki konzervet:) Repülőn van súlyhatár, inkább ruhát pakolj:) Valaki a közvetítő cégekre esküszik, valaki pedig ellenzi, ezt is mindenki saját maga dönti el. De a legfontosabb hogy BESZÉLD A NYELVET! Anélkül nem érdemes nekivágni. Annyi pénz mindenesetre legyen nálad, hogy egy darabig eléldegélj és a visszajegyet is megtudd venni ha beüt valami.
2012. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend:

1. Beszéled a nyelvet, van valamilyen használható szakmád, diplomád.

2. Eldöntöd, hova menj.

3. Állást keresel. Célszerű az interneten keresgélni. Ha érdekled őket, akkor a bemutatkozó leveledre jön egy válasz, és vagy személyesen, vagy telefonon leinterjúztatnak. Az ország nyelvén.

4. Ha megvan a munka, a szerződés (ott észnél kell lenni!), akkor szállást keresel. Ez húzós lesz, mert ha albérletbe mész (tehát nem jár szállás a melóhoz), akkor az sokba kerül, két vagy háromhavi kauciót is le kell tenned az asztalra. Szobát vagy lakást szintén neten keresel.

5. Kimész. Pénzt bőven vigyél, mert utazol, eszel, stb az első fizuig. Kellhet pénz betegség, neadjisten visszaút esetén. (Minimum 1500 euróval érdemes nekiindulni Ausztriába is, Németországba is, albérlettől függően.)

2012. febr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minimum 2 millió forint a megélhetésért.

A munkát előre rendezd le.

2012. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

én Ausztriát választottam, hogy oda-vissza tudjak "rohangálni" ha akarok itthonról.

annyi pénzzel mentem ki, amennyi a vonatra kell (persze oda-vissza jegy, ha balul ütne ki valami.

első naptól dolgoztam, napi fizetéssel, a szállást állták.

elveim közé tartozik, hogy nem invesztálok bele nagy összegeket abba, amitől épphogy jövedelmet várok, nem kiadást.

2012. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!