Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme úgy élni, hogy az...

Van értelme úgy élni, hogy az ember keres mondjuk havi 70 ezer forintot? Lehet ennyi pénzből emberhez méltó életet élni?

Figyelt kérdés
Aki ma ennyit keres az gyakorlatilag élete végéig a minimálbért fogja kapni. Ennyi pénzből még úgy is nehéz kijönni hogy nincs családom vagy gyerekem és van saját 100%ban kifizetett lakásom. Az ilyen embereket mi tartja életben? Mert hogy reménykedni nincs miben az teljesen biztos Mo.-n...
2012. ápr. 24. 19:19
1 2
 1/20 anonim válasza:
nagyon nehéz megélni ennyi pénzből az biztos. Vannak akik reménykednek hogy jobb lesz és vannak akik mennek külföldre dolgozni mert ott biztos jobb (néhány országba).
2012. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
egy bolti eladó vagy egy gyári munkás mégis miben reménykedik? 15 éve is a minimálbért kapta és a küszöböt rágta, most is annyit kap és 20 év múlva is annyit kap majd. Magyarország jelenlegi kilátásait figyelembe véve nem vagyok biztos benne, hogy 20 év múlva az pénz akárcsak annyit is fog érni mint most. Erre az országra totális elszegényedés vár...
2012. ápr. 24. 19:25
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem reménykedik, csak él, mivel mást nem tud tenni.
2012. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én biztos nem csinálnám.
2012. ápr. 24. 19:40
 5/20 anonim ***** válasza:

Max.abban lehet reménykedni h. nem az idők végezetéig kell ennyi pénzből megélni. Folyamatosan kell keresni valami más lehetőséget, nem kell megpunnyadni egy rosszul fizetett melóhelyen. Esetleg valami más szakmát tanulni, képezni magad. Tudom ez idő és pénz kérdése is, de főleg elhatározás és akarat kell hozzá.Minél több emberrel tartani a kapcsolatot, hisz a legértékesebb tőke a kapcsolati tőke.

Én végigjártam ezt az utat, teljesen kilátástalan volt minden még 1-2 éve, most kimondottan megtaláltam a helyemet, szeretem a munkámat,most is tanulok amennyit csak lehet, pedig régen azt hittem h. örökké 60eFt-ért fogok robotolni 2 műszakban.

2012. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
én pont ennyit keresek, semmi köze a végzettségemhez amit most dolgozok, de ha nincs más, nincs választás, akkor inkább a 70.000 mint a semmi. A baj ott van ha valaki 70.000 ftos fizetésnél ott ragad és nem akar/tud onnan eljönni, én kb 1 hónapja dolgozok, de inkább legyen ez mint a semmi. Közben folyamatossan jelentkezek más helyre is. Az hogy most ennyit kapok nem jelenti azt hogy holnap nem jön az e-mail hogy menjek állásinterjúra egy jobb fizetésért. És különben is nem a pénz a lényeg, hanem hogy amit csinálsz azt szívesen csinálod e? Nem kell mindent MO. rossz helyzetéhez kötni. Jó és rossz állásod, és fizetésed lehet külföldön is és MO-on is. Külföld miért jobb? A pénzért? Kérdező! te mit dolgozol?
2012. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben, ha nem lenne család és gyerek sem, inkább elindulnék valamerre külföldre szerencsét próbálni.
2012. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Én ennyit keresek, és úgy gondolom, emberhez méltó életet élek. Hogy nem telik guccira? Na bumm.


Az a lényeg, hogy az ember azzal foglalkozzon, amit szeret. A legtöbb 70 ezret kereső magyarral az a baj, hogy nem tetszik neki a dolog, de fel sem merül benne, hogy esetleg változtasson. Hogy továbbképezze magát, vagy akármi. Azt várja csak, hogy kapjon fizetésemelést. Nem akarok érzéketlen lenni, de ezt látom. Aki összevissza töri magát, hogy jobb legyen neki, az nem panaszkodik. Vagy azért nem, mert már nem 70 ezret keres, vagy azért nem, mert tudja, hogy rövidesen már nem 70 ezret fog keresni.

2012. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez az ország a családra lett tervezve, keresni kell egy házastársat. Két ember fizetésébőlmár meg lehet élni.
2012. ápr. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kapo1588 ***** válasza:
Vidéken még szerintem talán van értelme ha van feleséged aki szintén tud dolgozni meg van mellette háztáji konyhakert. pesten csak vegetálásra elég ez a pénz:( de pl nettó 100-al sincs kint az ember a gödörből abból vegyél családi házat valaha is..
2012. ápr. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!