Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznál 40 e ft-ért?

Dolgoznál 40 e ft-ért?

Figyelt kérdés

Én elvállaltam egy félállást, hogy tanulhassam a szakmát (könyvelő). De a főnök folyton cikizett, hogy mennyire alul vagyok fizetve, végül kiborult nálam a bili, és mondtam, hogy akkor adjon többet. Erre kirúgott.

Anyukám szerint nagyon jól tettem, mert nem vagyok erre rászorulva, a férjem meg kiakadt, hogy akkor nem lesz soha állásom, mert a könyvelőket nem veszik fel tapasztalat nélkül.

Ja, és még az volt az extra, hogy nagyon jól beszélek angolul, és kitalálta, hogy szintén 500 Ft-os órabérért adjak neki szakmai angol nyelvórákat. Mondtam neki, hogy 2000 Ft/óra, erre azt mondta, hogy pénzéhes vagyok. És hogy a megállapodásunk szerint 500 Ft az órabérem. Erre azért már nem voltam hajlandó.

Mindig azzal jött, hogy én kezdő vagyok, nekem nem jár több. Örüljek, hogy ott dolgozhatok. Voltam én már kezdő máshol is, és azért szoktak normális fizetést adni. Vagy rosszul látom?


2012. jún. 29. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoznék, akkor már inkább feketéznék valamit.
2012. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt hogy megszívtad.


Igenis sajnos kell a gyakorlat.

Igenis eleinte meg kell hunyászkodni.

Főleg a főnök előtt.


Én anno fizetés nélkül voltam gyakorlaton, és olyanok ugráltattak akikkel mindketten nagyon jól tudtuk hogy pár év múlva én fogok felettük állni.

De ha durván be is szóltak akkor is megtartottam a hidegvérem és kifinomultan közöltem velük a tényállást.


Próbálj meg új helyet keresni...

és ott jobban tűrni, mert ilyen ez a gyakornokoskodás mindenhol...

2012. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na ja, és kell nekem őt 500 ft-ért angolra tanítani?
2012. jún. 30. 01:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudsz túl sok mindent csinálni...

Max. alkudozni hogy 1000 vagy inkább hogy sajnos nincs szabadidőd, mert ez meg az...


Fontos hogy maradjon meg a kollegiális viszony, nincs haverkodás mert mivel te gyakornok vagy és elkezdetek tegeződni akkor könnyebben rászállnak az emberre...

Mindig magázódás, ez a távolságtartó viselkedésmód, nem kell velük spanolni mert neked is visszaüthet.


Az meg hogy cikiz hogy mennyi a fizetés azt is elereszteni a füled mellett. Nem kell az ilyet felvenni.

Ha minden beszólásra kiborul a bili akkor nem fogod sokáig húzni egy munkahelyen se, mert mindig lesz vki aki rohadt idegesítő és fejbecsapnád egy palacsintasütővel.


Én mindig úgy vagyok vele, hogy ezt még kibírom, ezt a barmot is elviselem, mert tudom hogy miért vagyok itt és tudom hogy ezáltal előrébb jutok és a későbbiekben jobb helyem lesz ahol én leszek a főnök... csak fiatal felnőttként diploma előtt még szívnom kell az ő hülyeségeiket egy rövid ideig, de ez majd elmúlik.

2012. jún. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Próbáld meg visszavetetni magadat.
2012. jún. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként annyiért nem, csak a tanfolyam idejéig ! Az a kevés pár hónapos meló pedig sehol nem pozitív arra nagyon kevés, hagyd a picgsába azzal a kukaos főnököddel
2012. jún. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából a tanfolyam már megvan, a diploma megvan. Sőt, már dolgoztam multinál is, csak nem csináltam komplex könyvelést. Ezért gondoltam, hogy pár hónapig csinálom, de így?
2012. jún. 30. 01:58
 8/11 anonim válasza:
Sajnos a könyvelőknél manapság az a tapasztalat, hogy sokan inkább az árra mennek nem a minőségre, aztán ha ellenőrzés van meg szív a cég és akkor rájön hogy talán jobb könyvelő kellett volna. Édesanyám mérlegképes könyvelő és sajnos ez a tapasztalat, hogy maszekba nehéz mert mindenki fillérekért akar mindent amit meg nem éri meg elvállalni ha jól csinálod. Ő is úgy van vele, hogy amennyiért céghez vennék az botrányos így inkább maszekolgat, és néha becsúszik neki pár megbízás pénzügyi-gazdasági téren hogy rendberakja a dolgokat, ő inkább ilyen irányba ment el ott többet keres pár hónap melóval mintha ilyen filléres helyre elmenne szenvedni :) 22/F
2012. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is azt hiszem, hogy nem megyek többet könyvelőirodába. Úgy hallottam, nagyjából mindenhol ennyit fizetnek. A tapasztalat miatt nem lett volna rossz, de azért ne mondja nekem minden nap a főnök, hogy azért kapsz ennyit, mert ennyit érsz. Nem, azért kapok ennyit, mert ő nem tud többet fizetni. Amit egyébként meg is értek, mivel azt láttam, hogy 20-30 e Ft-ot fizet egy cég a könyvelésért havonta, szóval nem tudna megfizetni ebből egy normális segítséget. Csak azt nem értem, mitől van így elszállva az agya.

Próbálok akkor inkább megint multihoz bejutni, de nagyon nehéz.

2012. jún. 30. 12:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak a szakmai angolhoz tudok hozzászólni, mivel én is adok órákat: 2500 Ft/60 perc nálam az ár(ebben benne van a tananyag is)

Szóval az általad javasolt 2000 Ft teljesen korrekt volt. Ha meg azt mondja, hogy pénzéhes vagy, szépen megmondod, hogy igen bmeg, az vagyok, ahogy te is, és mindenki más, senki nem dolgozik ingyen, jóindulatból. Nehogy már az embernek bocsánatot kelljen kérnie azért, mert értékén árulja a tudását.

2012. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!