Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznál 40 e ft-ért?

Dolgoznál 40 e ft-ért?

Figyelt kérdés

Én elvállaltam egy félállást, hogy tanulhassam a szakmát (könyvelő). De a főnök folyton cikizett, hogy mennyire alul vagyok fizetve, végül kiborult nálam a bili, és mondtam, hogy akkor adjon többet. Erre kirúgott.

Anyukám szerint nagyon jól tettem, mert nem vagyok erre rászorulva, a férjem meg kiakadt, hogy akkor nem lesz soha állásom, mert a könyvelőket nem veszik fel tapasztalat nélkül.

Ja, és még az volt az extra, hogy nagyon jól beszélek angolul, és kitalálta, hogy szintén 500 Ft-os órabérért adjak neki szakmai angol nyelvórákat. Mondtam neki, hogy 2000 Ft/óra, erre azt mondta, hogy pénzéhes vagyok. És hogy a megállapodásunk szerint 500 Ft az órabérem. Erre azért már nem voltam hajlandó.

Mindig azzal jött, hogy én kezdő vagyok, nekem nem jár több. Örüljek, hogy ott dolgozhatok. Voltam én már kezdő máshol is, és azért szoktak normális fizetést adni. Vagy rosszul látom?


2012. jún. 29. 18:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, teljesen igazad van. Azt mondta, hogy hajmeresztő volt az ajánlatom, mert 500 Ft/os órabérben állapodtunk meg, és én ehhez képest rögtön 4-szeres árat mondtam. Na, de kérem, a könyvelésben állapodtunk meg, mert abban nincs tapasztalatom. Angolt már tanítottam, igaz pár éve már, de ráadásul a szakmai dolgokhoz nem is minden tanár tud hozzászólni. Azt mondta, hogy 2000 Ft-ért bárkit megkap. Erre én is pont ezt mondtam, hogy bárkit, igen, engem miért kéne olcsóbban? Ez az ára.

Nincs egyébként már visszaút, nem vesz vissza, de nem is akarnám.

2012. jún. 30. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!