Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan győzzem meg a páromat...

Hogyan győzzem meg a páromat arról, hogy külföldi munkavállaláshoz nagyon szükséges az idegennyelvtudás?

Figyelt kérdés

Az itteni bérekkel már nem tudjuk sokáig húzni,hogy bedőljön a házhitelünk,ezért a párom ki szeretne menni Németországba dolgozni.

Rengeteg álláslehetőség lenne a szakmájában,viszont legalább egy alapszintű nyelvtudást kérnek legtöbb helyen.

Van olyan ami nyelvtudás nélküli,de oda nagyon nehéz kijutni, a bér is sokkal kevesebb mint az olyan helyen ahol nyelvtudást is kérnek.


A párom egyet kikötött,hogy csak nyelvet ne keljen tanulnia! :-/


Hogyan győzzem meg arról,hogy szükséges lenne egy alapszintű nyelvtanfolyamot elvégeznie ,nagyon sok hasznát fogja kint venni,hogy rendelkezik legalább egy minimális nyelvtudással ? Utánanéztem és két hónap alatt heti 2x 2 órával már alapszintű tudást ígérnek,megfizethető áron,akár részletfizetéssel is.

Én mindenben támogatnám,hagynám tanulni,elvinném inkább a gyerekeket sétálni,kirándulni amíg tanul,ki is kérdezném :-) .


Miért kell ennyire rettegni a nyelvtanulástól,miért ekkora mumus ez neki...

Hiszen én is 35 évesen tettem le a jogosítványt...igaz az 5. forgalmi vizsga sikerült csak,hiába voltam régebben a tanulmányaim során mindig,mindenhol kitűnő,a vezetéshez nagyon görcsös voltam,azóta pedig már évek óta csak nevetek rajta,hogy milyen nehéz volt a kezdet,biztonságosan,szépen vezetek.


2012. jún. 30. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem Neked kellene meggyőzni, hanem saját magában kell lejátszania a harcot. Elég nagy baj, ha nem elég indok neki, hogy lassan becsődöltök. Ennyit igazán megtehetne, ez még a hasznára is válik, semmi hátránya nem lesz belőle. Nem is értem a felfogását. :(
2012. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Talán azért tart az idegennyelv tanulástól, mert nem fogékony az idegennyelvekre, úgy mint én. Lassan 10 éve tanulom az angolt és csak gyenge középfokon tartok valahol, nyelvvizsgát nem mertem letenni, de angolból érettségiztem. 4 évet tanultam németet, egy normálisan mondatot nem tudok elmondani vagy leírni. Erdélyben élek, a román is csak döcögősen megyeget. Egyszerűen nekem mennek az idegen nyelvek, nem tudok mit kezdeni ezzel.
2012. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs, de véleményem szerint – ha csak nem született nyelvzseni –, már késő.

Ha most kezd el tanulni, akkor csak kb. arra a szintre tud eljutni, hogy jó reggelt, jó estét, kérek egy kiló kenyeret, fáj a lábikóm. Dolgozni nem fog tudni vele. Ennyit mindenképpen meg kell tanulni, de csak mosogatáshoz, takarításhoz elég. Ha az ország nyelvén kell dolgoznia, ahhoz sok idő kell. A baj az, hogy olyan ember meg már készen is van.

2012. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak ismételni tudom aki előttem írt. Azért fél a nyelvtanulástól,mert tudja nincs nyelvérzéke. Aki képtelen nyelvet tanulni annak kudarc az,hogy X idő után sem képes megszólalni. Nem azért mert buta, vagy lusta vagy ilyesmi. Egyszerűen nem áll rá az agya hogy más nyelven is gondolkodjon. Tudom, én is így vagyok vele. 5 éve élek Angliában és jó ha alapszinten beszélek. Képtelen vagyok megtanulni angolul.(pedig tanfolyamokra is jártam)

Tapasztalatból mondom hogy nyelvtudás nélkül vagy nem kap melót,vagy ha kap is nevetségesen kevés összeget. Azt az összeget amit nyelvtudás nélkül keresne meg kint,azt otthon is megkeresheti..

Arról nem is beszélve, hogy ha valaki úgy keres munkát,hogy nem kell nyelv akkor az esetek 90%-ban csúnya átverés lesz a vége.

2012. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Építőiparról van szó,tetőmunka,bádogozás,napelemszerelés ilyesmi.


Annyit kérnek,hogy minimális szinten képes legyen kommunikálni,megértetni magát.

Szerintem nincs késő ,hogy egy alapot megtanuljon,még nyelvvizsgát sem kérnek,ha késő lenne,akkor a nyelviskolákban is meghúznának egy életkori határt,hogy efölött már ne jelentkezzenek,mert úgysem fogékonyak már rá.


Nem ügyvéd,vagy tanár lesz :-) .


Ha eléggé elszánt és motivált,akkor igenis képes lenne elsajátítani a nyelvet úgy,hogy máris sokkal jobb eséllyekkel ,feltételekkel tudjon elhelyezkedni.

2012. jún. 30. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a motiváció hiányzik a párodnak. Ne foglalkozz a nyelvtudásával, vágjatok neki a világnak! Nem feltétlenül kell nyelvtudás a munkavállaláshoz, szomszédaink már 4 éve dolgoznak kint Angliában (kamionsofőr + takarítónő), és máig engem hívnak telefonon, én tolmácsolok nekik, ha bármit intézni akarnak. Aztán az sem kizárt, hogy az ottani környezetben könnyebben tanul majd a párod, és a kedve is megjön hozzá. Nyelvtanár vagyok, elismerem, hogy nem mindenkinek van tehetsége a nyelvtanuláshoz, vannak, akik évekig vért izzadnak a kötelező nyelvvizsgáért, de olyannal még nem találkoztam, aki ne tudott volna legalább turistaszinten megtanulni valamilyen nyelvet. Kezdetnek a kommunikációhoz meg az is jobb, mint a semmi.
2012. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást,tehát akkor képes lehet nyelvtanulásra valaki 40 évesen is :-) .


Már eleve a kijutást , az elhelyezkedést,bérének az összegét is nagyban befolyásolja ,hogy rendelkezik e alapszintű nyelvtudással(nem kell nyelvvizsga),tehát amíg minimális szinten nem tud kommunikálni addig nem nagyon tud kijutni,vagy pedig nagyságrendekkel kevesebbért kénytelen dolgozni.

Már rengeteg állást ajánlottak neki,de amikr megtudták,hogy megszólalni sem tud,akkor azt mondták jöjjön vissza,ha képes alapszinten kommunikálni.

Vagy olyan is volt,hogy mehetett volna,de nem keresett volna annyit,hogy érdemes legyen elindulnia .


Ha tetszik neki,ha nem meg kell barátkoznia a gondolattal,hogy tanulnia kell .

2012. jún. 30. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért 2 hónap alatt a alapszint, még a nyelvzseniknek sem megy, ez csak egy rossz marketingfogás a nyelviskola részéről. Heti 2*2 órában min. fél év.

Meg elég nevetséges az az elgondolás, hogyha 40 évesen késő lenne nyelvet tanulni, akkor nem vennék fel nyelviskolába. A nyelviskola nem egyetem, ide bárki mehet, aki fizet, nekik csak üzlet.

Egyébként én nem látom igazán azt, hogy ő akarná ezt a külföldi munkát. Be kéne látnia, hogy nyelv nélkül nem megy. És ha van valakinek motivációja, akkor igenis meg lehet tanulni a nyelvet még 40 évesen is. Nem lehet, hogy nem is akar menni, és ez csak egy ürügy?

2012. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta több helyen is dolgozott és bizony nyelvtudás nélkül keserű tapasztalatokkal gyarapodott ,pár nap múlva jön haza Németországból erre a helyre már nem is szándékozik visszamenni ahonnan eljön,de még így sem akar nyelvet tanulni,borzasztó a makacssága ...
2012. dec. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!