Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van ma Magyarországon olyan...

Van ma Magyarországon olyan főnök, aki "eltűri" a hatékonyságot?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fura a kérdés, de engem pont ezért rúgtak ki.

Szóval bekerültem egy céghez, hogy mit csinál, az a kérdés szempontjából lényegtelen. Én ha kaptam egy ügyet, azt igyekeztem 1 max 2 hét alatt elintézni. Ennek az lett az eredménye, hogy az ügyfelek többsége velem akart intéztetni, ugyanis a többieknek az volt a felfogásuk, hogy szépen kivárták az elintézési határidőt, aztán kiküldtek az ügyfélnek egy adatkérő lapot, ahol általában olyan adatot kértek tőlük még egyszer, amit már régen beadtak, csak azért, hogy még tovább ne kelljen semmit sem csinálniuk.

Eddig azt hittem, hogy manapság értékelik a hatékonyságot, de tévedtem.

Ugyanis megkaptam a felmondásomat amiben indok is volt: Nem tudtam felvenni az adott cég munkatempóját.

Hát végül is igazuk volt. Én nem tudok egy ügy fölött hónapokig merengeni, ha el lehet intézni 2 hét alatt is.

Járt már valaki így?

De igazából az lenne az kérdésem, hogy ez az általános eljárás, vagy azért lehet olyan helyet találni, ahol nem ez a helyzet?



2012. júl. 4. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem általános, inkább még követelmény is a hatékonyság. Mindenesetre bolond voltál, hogy egy ennyire kényelmes munkahelyet így eljátszottál. A helyedben alkalmazkodtam volna a többiek tempójához, pláne ha ez az elvárás. Nem kell hónapokig merengeni az ügy fölött, netezhetsz, tanulgathatsz, olvashatsz, beszélgethetsz, ezerféleképpen el lehet ütni egy munkahelyen az időt.
2012. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam bolond. Ez nekem egyáltalán nem volt kényelmes munkahely, nagyon is kényelmetlen volt azt látni, hogy senki nem csinál semmit. Engem megőrjít a semmittevés.
2012. júl. 4. 15:40
 3/10 A kérdező kommentje:

"ezerféleképpen el lehet ütni egy munkahelyen az időt."


Ebben igazad van, de én nem ezért járok munkába.

2012. júl. 4. 15:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig ha ilyen a munkahely,akkor muszáj.


Én is perpill is dolgozok nagyon,látod,itt válaszolgatok.

Melón kész,de le nem adhatom,mert hétfőre kérték,igy pénteken leadom és még gyors is voltam.

Mindenki igy dolgozik,nem lóghatok ki,ugy járnék mint te,ahhoz túl jó munkahely.

Igy a napi 8 órából 1 megy el munkára,1 ebédidő,2xfél óra kötelező kávézás,maradék időben itt lógok,illetve angolozok.

2012. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne nekem is ilyen munkahely, nálunk éjjel-nappal meló van, aki nem hatékony, annak pápá. Nemhogy kávézgatni, sokszor enni és pisilni sincs időm.

Most szabadnapos vagyok, holnaptól újra mókuskerék.

2012. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Látod én meg azt szeretem, hogyha a munkahelyemen vagyok, akkor legyen mit csinálnom.

Dolgoztam gyárban is, és ott is az volt a halálom, ha nem volt anyag, és lézengtünk egész műszak alatt. Nekem ez sokkal fárasztóbb, mint egész munkaidő alatt dolgozni.

2012. júl. 4. 16:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is olyan munkaköröm van, hogy nem mindig tölti ki a munka a munkaidőmet, de szerintem még mindig ezerszer jobb, mint az olyan munkahelyek, ahol rendszeresen túlórázni kell, mert annyi a meló, hogy képtelenség 8 óra alatt végezni vele. Sajnos az arany közép ritka, mint a fehér holló. Vagy unatkozol, vagy a szabadidőd egy részét is még a munkahelyeden gürizve töltöd.
2012. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Dolgoztam gyárban is, és ott is az volt a halálom, ha nem volt anyag, és lézengtünk egész műszak alatt."


:D Ez egy elég pocsék gyár lehetett. Nálunk 110%-os hatékonyságot várnak el, minőségileg sem lehet rosszabb az adott termék, mint amit a munkaanyagok állapotából ki lehet hozni(ez hagy maga után kivetnivalót, sajnos). Nem azt mondom, hogy nincs olykor pangás, mert jó munkát kap az ember és hamar végez, de elenyésző).

2012. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meggyőződésem, hogy ez egy magyar betegség. Nem az a célunk, hogy valamit megoldjunk (jól, pontosan, minél hamarabb), hanem az, hogy hogyan lehetne azt a dolgot kikerülni.


Ezért nem tudják nálunk ránevelni az embereket a szelektív hulladékgyűjtésre, ezért van tele a Hungária körút olyan autókkal, amiben csak egy ember ül stb.


Mert kényelmesek vagyunk.


Az én munkámban is vannak üres járatok, amelyeket nem igazán szeretek. Ha van munka, akkor annyi, hogy nem győzöd, ha meg nincs, akkor nagyon nincs. De nyilván ilyen mindenhol van.


Nekem is vannak olyan kollégáim, akik segítségre szorulnak egy-egy tendernél. S nem elég, hogy ő piszmog vele napokat, utána nekem kell aggódnom, hogy mikor készíti már el a nyers változatot, amit kipofozhatok.

Szakmailag ő ért hozzá, számszakilag, stilisztikailag, formailag én. De számtalanszor tele van égbekiáltó hibákkal (40 milliós félreszámolásokkal)


Nem szeretem a tötyögést.


Már majdnem 2 éve vagyok a cégnél, s azóta sajnos nem tudok aludni. Aztán rájöttem, hogy miért. Mert én a pörgéshez vagyok szokva, s nem fáradok el a munkahelyemen. Ezért kezdtem el edzeni, hobbikat keresni, de még így sem kötöm le magam.


Szóval, szerintem kedves kérdező, ne bánd, hogy elküldtek, mert egy ilyen helyen nem érezted volna jól magad. Egy idő után nem lett volna motivációd. De örülj annak és ezt vidd magaddal pozitívumként, hogy annak a pár embernek, akinek az ügyét elintézted, boldoggá tetted. :)

2012. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tötyögést én sem szeretem amikor semmit sem lehet csinálni, igyekszem elfoglalni magam számítógéppel, olvasgatással, beszélgetéssel. Eü-ben dolgozom, ha nem jön beteg nem tudunk magunknak csinálni. De ilyen elég ritkán van, még éjjel sem hagynak unatkozni.
2012. júl. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!