Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ez előny vagy...

Állásinterjún ez előny vagy hátrány inkább?

Figyelt kérdés
Szóval ha arra terelődik a szó, hogy sportolok-e, előny lenne, ha mondanám, hogy bokszolok? Elég sokan előítéletből hülyének tartják a bokszolókat. Nem konkrét munkáról van szó, csak általánosságban kérdezem.
2012. júl. 4. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Bizonyos szempontból jó is lehet, a bokszolás nekem valamiért a kitartást szimbolizálja. Én azt mondom vállald fel magad.
2012. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még sose "terelődött" arra a szó állásinterjún, hogy sportolok-e. Én mondjuk szellemi munkát végzek, és nem is szoktam ilyet beleírni az önéletrajzba, hogy sportrovat.


De, ha én boxolnék, szerintem beleírnám. Miért ne? A végén elfér. És akkor, ha már beleírtam, akkor beszélni is lehet róla, miért tetszik nekem ez (itt, ahogy fentebb megemlítewtték, ki lehet emelni a kitartást, a küzdőszellemet, meg hogy "képes vagyok felállni akár a padlóról is).


Ami a lényeg, hogy legalábbis szellemi, felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben SOHA nem fognak rákérdezni arra, hogy te mit sportolsz, hacsak te nem jelzed nekik az önéletrajzban, na akkor már igen, mert akkor plusz egy téma, amiről lehet beszélgetni.


Egyébként legfeljebb úgy kérdeznek rá ilyesmire ismeretlenül, ha te ezt nem jelzed nekik konkrétan, hogy a szabadidődben mit szoktál csinálni. Itt meg arra figyelnek, hogy lehetőleg ne olyanokat vegyenek fel, akik itt azt mondják, hogy kocsmázok, drogozok, k..vázok, stb.

2012. júl. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Sztem inkább azt mond, hogy sakkozol, akkor maj okosnak fognak gondolni! (kérdés jó lesz e ez neked , mint újonc)
2012. júl. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És van ahol esetleg hátrány, ha néha monoklival megyek dolgozni? Gondolom olyan munkakörben, ahol ügyfelekkel kerülök kapcsolatba, ott igen, de azon kívül?
2012. júl. 5. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!