Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék hasznosabb,...

Hogyan lehetnék hasznosabb, nem csak egy családja által eltartott valaki?

Figyelt kérdés

Mozgássérült vagyok. Hiába van OKJ-s szakmám, nyelvvizsgám, nem tudok boldogulni, mert ellátásra szorulok (WC, minden...), így nem megoldható a munkába járás.

Távmunka címszóval, csak szélhámosokat találok (elég megnézni a cégjegyzéket, vagy az adott cég beszámolóját, vicc, fantomok).


Kérlek, ha van ötleted (akár űzöd is), adj tanácsot mivel tudnék egy kis pénzt keresni. Arra gondoltam elkezdek gyögyékszerezni, varrni, kézműveskedni (mindig szerettem az ilyesmit) és megpróbálom Vaterán stb. talán webáruházzal is, értékesíteni. Szerintetek jó ötlet? Mit tehet valaki otthon, kimozdulás nélkül azért, hogy ne csak a családja tartsa el, de egy kicsit keressen is? Köszönöm!


2012. júl. 5. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jo otlet, csak arra szamis, hogy ido, amig egy uzlet beindul. A minimum az az egy ev... es addig jobbara csak a koltsegek vannak vele.

Nem eleg elkesziteni a targyakat, hanem erteni kell az uzlet reszhez is. Nem eleg feltenni valamit a Vaterara, mert akkor max a joszerencsere szamithatsz, hogy valaki rabukkan. Celzott marketingtervet kell kesziteni es komoly uzleti strategiat felepiteni. Igy is ido lesz mig beindul, de hosszutavon igy van ertelme. Erre figyelj.

En amugy belevagnek... Sok sikert!

2012. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted az ilyen kreatív dolgokat, akkor csináld. De akkor már ne úgy csináld, hogy összedobsz valami vackot, csak hogy eladd! Mintha gyöngyfűzéses munka lenne távmunkában (ami ugye kamu). Ha szereted, ha érdekel, akkor kezdd el csak azért, mert érdekel, nyiss neki blogot, tedd fel a képeket, és lehet hogy 1-2 év múlva komplett vevőköröd lesz.
2012. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Először is nagy gratu azért, mert mozgássérült létedre próbálsz kezdeni valamit az életeddel, és nem csak magadat sajnálod. Értékes ember vagy, értékesebb, mint a nem mozgássérültek közül sokan.

Amit írtál, az jó. A netes piacozás nem is olyan rossz üzlet, mint gondolnád, szépen lehet vele keresni. A trükk az, hogy olyasmit készíts, amit valóban el tudsz adni, a gyöngyékszer nem rossz ötlet, de gondolkodj még, hátha lesz más is. Esetleg ami még szóba jöhet, az a tanítás, korrepetálás, például ha van nyelvismereted, vagy értesz a matekhoz.

Mindemellett azért én nem adnám fel az álláskeresést. Nem néztem utána, de hallomásból mintha úgy emlékeznék, hogy a megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató vállalkozások kedvezményeket kapnak, sőt, talán bizonyos létszám fölött kötelesek is ilyen munkavállalókat foglalkoztatni.

2012. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, hogy blog, vagy Facebook oldat is csinálnék. :)
2012. júl. 5. 14:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3-as :) Bár még nem próbáltam, de szívesen készítenék kerámiatárgyakat is (de lehet, ahhoz más fizikum kellene).

Igen, sokféle ilyen lehetőség van, de a környékemen nem adódik. Úgy meg nem érné meg, ha családtagomnak kéne elvinni, jönni-menni, segítkezni nekem, mert akkor ő esne ki munkából. De azért köszi az ötletet.

2012. júl. 5. 15:00
 6/7 anonim válasza:

Ha anyagilag rendben vagytok és nem is vagy egyedül én lebeszélnélek arról hogy ezzel foglalkozz kivéve ha ez tenne boldoggá. Ne legyen rossz érzésed főzz a családtagjaidnak beszélgess velük ezekre összpontosíts és ne gondold hogy haszontalan vagy. Egyébként az akaraterőd már önmagában irigylésre méltó.Azt nem tudom hogy igazam van-e de inkább közösségeddel /család/ próbálj meg minél nagyobb harmóniát kialakítani és nekik adj erőt a mindennapokhoz mert benned biztos hogy sok van.

A gyöngyékszerzéssel nagyon szép dolgokat lehet készíteni és eladható is.Sok sikert bármit is teszel

2012. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a webshop szerintem azért nem jó mert olcsó terméknél nem éri meg a szállítás miatt, előre meg sokan nem utalnak ha valamennyire kitudsz mozdulni otthonról akkor piacra is érdemes kimenni árulni
2012. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!