Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjak diákmunkát?

Roland.csoki kérdése:

Hogyan találjak diákmunkát?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és most megyek közép iskolába.

Nagyon kéne a pénz és szeretnék munkát vállalni!

Hogyan kezdjem el?



2012. júl. 6. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem 16-tól tudsz csak,attól tartok...max. illegálisan, de akkor ahova felvesznek, ott az oda betérőknek ne azt hangoztasd,hogy te ott "dolgozol", ha kérdezik, legfeljebb annyit mondj, hogy szívességből segítesz ki, mert unatkozol, vagy ilyesmi...
2012. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

először is egy (inkább több) iskolalátogatási igazolást kell kérni az suli titkárságnál, osztán elmenni diákszövetkezetekhez vagy felhívni és megkérdezni, hogy 15 évesen vállalhatsz-e/adnak-e munkát

nem tudom mi mostanában a törvény az alsó korhatárra, gyakorlatilag helyfüggő, hogy ki mit tart be, dolgoztam már estisként úgy, hogy voltak ott 16 évesek is, holott azt csak 18+ tól lehet

ill. neten nézelődj még, diakmania.lap.hu pl. jó kiindulás + pl expressz.hu-n az álláshirdetések között

2012. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*jav.: diakmunka.lap.hu
2012. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nyári szünetben dolgozhatsz, szülői beleegyezéssel.

Persze vannak munkakörök, ahova 15 évest nem vesznek fel ( pl. pénztáros), de azért próbálkozz jelentkezni, arra, ami megtetszik. A munkavállaláshoz valóban kell majd iskolalátogatási igazolás.

Keress rá google-ben, hogy diákszövetkezet, és nézd meg, van e neked való munka.

2012. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahogy már előttem írták, a nyári szünetben legálisan 15 éves kortól dolgozhatsz ha a szülő beleegyezik. Sajnos nincs túl sok munka 15 éveseknek, a legtöbb 18+-os. Egyébként is kicsit későn kapcsoltál, a legtöbb nyári meló már május körül elkelt...
2012. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!