Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, szerintem...

Mihez kezdjek, szerintem nincs rossz diplomám, érdekel a véleményetek?

Figyelt kérdés

BGF-et végeztem, a diplomában közgazdász (turizmus) vagyok. A baj az, hogy recepción, illetve értékesítéseken dolgoztam, meg hajón voltam. Nyelvtudásom: angol erős tárgyalási, német erős középfok, spanyol alapfok.

Ha körbenézek a releváns 10-15 álláshirdető oldalon ma Magyarországon, vagy recepcióst, szakácsot és felszolgálót keresnek szállodába, vagy szállodaigazgatót, értékesítési vezetőt (partnerkörrel, és min. 5 év tapasztalattal).

Nagyon el vagyok keseredve, mert épp állást keresek, és rettentően szegényesek a kilátásaim. Tudom, hogy most mindenhol ilyen a helyzet, de úgy érzem, hogy nincs rossz papírom (bár már kezdek kételkedni), ráadásul levelezőn elkezdtem egy másik sulit is, hogy haladjak valamennyire előre....

Szerintetek mit csináljak? Shared Service Centerbe nem szeretnék menni, az nagyon gáz, máshol meg kb. havi 100-at kapnék. Ez normális, vagy valamit rosszul csinálok?


2012. júl. 11. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

üdv a való világban, szállodai recepciós lehetsz - nem olyan jó az a diploma - mondjuk én a közgazdász végzettségre helyezném a hangsúlyt a helyedben és megpróbálnék valami asszisztensi melót keresni


amúgy meg menj el ennyi gyakorlattal vissza hajóra

2012. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A turizmus-vendéglátás diploma az egyik legrosszabb a közgazdasági szakmacsoportba tartozók közül. Amivel el lehet még helyezkedni az a pénzügy-számvitel diploma.
2012. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gáz az SSC-ben? Nem kell életed végéig csinálni. Ha felvennének, menj csak. Miközben dolgozol, kereshetsz másik helyet, tanulhatsz, és még pénzt is keresel. Nagyvállalati környezetben szerzett tapasztalat sok más helyen előny is lehet. Ahol én dolgozom (nem ssc), ott a legkülönfélébb végzettségűek vannak már. Senkit se érdekel, ki milyen papírral van, nyilván nem is vezető beosztásban.
2012. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
levelezőn a jogot végzem, de az még három év...
2012. júl. 11. 21:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, igen, van abban ráció, hogy a közgazdász részre helyezzem a hangsúlyt. De a CV-ben ezt hogyan tüntessem fel úgy, hogy ne tűnjek nagyon hülyének az idióta szállodás múlttal?
2012. júl. 11. 21:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A jogász sem sokkal jobb :(
2012. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na, köszi! :)
2012. júl. 11. 21:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd a jogász szakot. Ugye fizetősön vagy, így meg pláne. Semmi értelme. A turizmus szakoddal ma Magyarországon szállodában lehetsz kb. recepciós. Sajnos ez van.


Egy Állam- és Jogtudományi Karon végzett MUNKANÉLKÜLI pályakezdő.

2012. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nem csinálsz semmit rosszul,szerintem a vezető pozíciókat ,magas fizetéssel a csókosok kapják. te meg vagy megelégszel a 100ezerrel,vagy maradsz munkanélküli,választhatsz:( vagy visszamész a hajóra,ciprusra,vagy valahová ahol jobban virágzik a turizmus.

A jogot ,ha nem azért csinálod mert minden vágyad feleslege spénz és időpazarlás elvégezni,de ez bcsak az én véleményem.

Sajnos most jelenleg NINCSEN olyan diploma,szakirány,végzettség,akármi amivel biztosan el tudsz helyezkedni és haza is viszel nettó 300at. Ez van.

2012. júl. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Sajnos most jelenleg NINCSEN olyan diploma,szakirány,végzettség,akármi amivel biztosan el tudsz helyezkedni és haza is viszel nettó 300at. Ez van.

"


Ez totál így van utolsó. Én is mindig ezt szoktam mondani, csak kicsit másképp. Tehát, hogy ma Magyarországon a végzettség megszerzése után csak az orvosoknak lesz állásuk, nekik is bagóért. Én sem tudom, hogy mit kezdjek magammal....... diploma, nyelvvizsga ide vagy oda...

2012. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!