Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, szerintem...

Mihez kezdjek, szerintem nincs rossz diplomám, érdekel a véleményetek?

Figyelt kérdés

BGF-et végeztem, a diplomában közgazdász (turizmus) vagyok. A baj az, hogy recepción, illetve értékesítéseken dolgoztam, meg hajón voltam. Nyelvtudásom: angol erős tárgyalási, német erős középfok, spanyol alapfok.

Ha körbenézek a releváns 10-15 álláshirdető oldalon ma Magyarországon, vagy recepcióst, szakácsot és felszolgálót keresnek szállodába, vagy szállodaigazgatót, értékesítési vezetőt (partnerkörrel, és min. 5 év tapasztalattal).

Nagyon el vagyok keseredve, mert épp állást keresek, és rettentően szegényesek a kilátásaim. Tudom, hogy most mindenhol ilyen a helyzet, de úgy érzem, hogy nincs rossz papírom (bár már kezdek kételkedni), ráadásul levelezőn elkezdtem egy másik sulit is, hogy haladjak valamennyire előre....

Szerintetek mit csináljak? Shared Service Centerbe nem szeretnék menni, az nagyon gáz, máshol meg kb. havi 100-at kapnék. Ez normális, vagy valamit rosszul csinálok?


2012. júl. 11. 20:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen,most én is álláskeresésben vagyok.. diplomám az nincsen,de van egy egészségügyis szakmám,gyakorlatom,nyelvvizsgám aztán értem sem kapkodnak.Pedig úgy gondoltam,egészségügyben legalább munkám lesz.

orvost rengeteget keresnek,minden nap van vagy 4-5 új hirdetés,de oda is főleg szakorvosokat,pályakezdők,rezidensek szerintem szintén nehéz helyzetben vannak. Mehetsz netto 120 ér kidolgozni a beled orvosként is,heti több 24es ügyelettel. hajlamosak azt hinni,miylen jó az orvosoknak,ott a hálapénz,biztos milliomosak.Igen ,meg tudsz gazdagodni ha már szakorvos vagy magánpraxissal,csak addig el is kell jutni . Addig meg hálapénzt max a tv-ben látsz amig gyakornok vagy.

2012. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

"Sajnos most jelenleg NINCSEN olyan diploma,szakirány,végzettség,akármi amivel biztosan el tudsz helyezkedni és haza is viszel nettó 300at. Ez van. "


Gépész,villamos,mechatronikai mérnökök után kapkodnak a munkátatók. (persze BME-s diploma)

2012. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit értem, hogy idegenkedsz az SSC-ktől, de azért tapasztalataim szerint elég jól lehet egyes munkakörökben keresni.

Ha tudsz 2 nyelvet és értesz a számvitelhez, akkor elég jó fizetéseket el lehet érni.

Amúgy meg mivel jobb recepción, mint SSC-ben, ahol még általában otthonról is lehet dolgozni heti egy napot?

Egy biztos: a turizmus-vendéglátást ott kell hagyni, ha jól akarsz keresni (kivéve persze, ha van saját szállodád)...

2012. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!