Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR tanácsadók: Június 10-e...

HR tanácsadók: Június 10-e óta 40 helyre küldtem el az önéletrajzomat (könyvelő-pénzügyes),3 helyről jött visszajelzés, hogy nem kellek. Mi lehet annak az oka, hogy nem kapok választ, még olyan helyről sem, ahonnnan az előírásoknak megfeleltem?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tarthat, hogy behívnak egy állásinterújára? Bízom benne, hogy van esélyem még, hogy a nyár folyamán behívjanak....

Mennyire reális az esélyem, hogy közszférából átkerülök a versenyszférába?

Továbbá érdeklődöm, hogy rossz ötlet, ha megírom a váltás okát??? Eléggé ütős érvem van (nem a fizetés miatt), hogy váltanom kell..

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 18. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok HR-s, de együtt szoktam velük dolgozni (egy multinál dolgozom). Alábbi okok lehetnek:

1. A HR osztály nem bír mindenkinek válaszolni. Alacsony a létszámuk, nyári szabadságok vannak, a meghirdetett pozíciókra több száz ajánlat érkezhet be, nem mindenkinek tudnak válaszolni.

2. A HR osztály egyszerűen sz@r arra, hogy válaszoljon. Nem kötelességük,feleslegesen meg minek dolgozzanak – ez nem szép, de reális helyzet

3. A jelentkezők 30%-t a CV elolvasása nélkül kiszórják, elég csak ránézni, és tudják, hogy aki nem képes egy külalakra normális CV-t összeállítani, azzal más területeken is baj lehet.

4. 40%-ot simán azért szórnak ki, mert nem teljesítik a szükséges feltételeket (pl. nyelvtudás) – ez nálad elmondásod szerint nem áll fenn.

5. Egy hónapja küldted be, ennyi idő alatt sokszor nem zárják le az önéletrajzok begyűjtését.


Szerintem két szóban érdemes megemlíteni, hogy miért is akarsz váltani. Ezt jól megfogalmazva még magadat is el tudod adni a kísérőlevélben (pl. nem azt mondod, hogy „unalmas ott a munka”, hanem „számodra nem nyújt megfelelő kihívásokat”)

2012. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Kísérőlevélben fogalmaztam meg a váltás okát :)

Tavaly voltam egy interjún, akkor a HR-es azt mondta, hogy átlátható az önéletrajzom.

2012. júl. 18. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha Junius 10-ota kuldozgeted akkor meg orulj.

En egy egesz bestsellert tudnek irni az allaskeresesrol a magam masfel evevel. Tobb fajta oneletrajz technika mindenfele rafkozasok es szemelyes kapcsolatok, ismerettsegek. Tobb mint 250 helyre jelentkeztem...informatikus mernok vegzettsegem van, es 15 eves tapasztalatom. Ennyit diohejban. A valaszolassal tenyleg ugy vannak, hogy vagy nincs idejuk, vagy tenyleg sz@rnak ra. Nagyon sok minden van, marmint ami miatt elbuktam, valahol egyfajta tanulolecke is...de a vegso fazis tenyleg az, hogy annyira rafinaltnak kell lenni, hogy sajnos hazudni kell par dologban.

2012. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves István!

Köszönöm a hozzászólásodat!

Tudnál mesélni róla, hogy mi az amin elbuktál, hátha tanulságos lenne, nemcsak nekem, hanem másnak is.

2012. júl. 20. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ismerős a dolog, annyival kiegészíteném, hogy én még tesztíráson is voltam, jól is teljesítettem, interjúkon is jó voltam szerintem, és hát köszönjük, de nem engem blalabla... én is ilyesmi területen nézgelődök mint te, csak mondjuk én gyakhelyet keresek főiskolához. De egyébként 1-2 hét alatt jó ha megnézik egyáltalán a önéletrajzot, 1 hónap alatt jó ha válaszolnak, még akkor is ha amúgy keresnek valakit egy adott állásra, akkor kezd el nekik sürgős lenni, ha közeleg a határidő, szoval amig van idő határidőig, akkor akár az utolsó pillanatban is szólhatnak, mert megtehetik.
2012. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:00! Az első válaszoló vagyok.


Nem tudom, hogy hol keresel, de informatikusokat tömegével keresnek gyakorlatra Pesten (én is ezen a területen dolgozom, pont a szakmai kiválasztásnál segítettem a HR-t). És az a tapasztalatom, hogy a legtöbb esetben a diákok egyszerűen nem veszik komolyan, ezért rengeteget kell visszautasítani. (Regényt tudnék írni arról, hogy milyen vérnyomásnövelő dolgokat tudnak összehozni...)

2012. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, pedig csomó pénzügy-számviteles melót hirdetnek. Profession.hu-ra feltöltötted az önéletrajzodat? Levélben mit szoktál írni?
2012. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!