Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állást ajánlanátok ami...

Milyen állást ajánlanátok ami jól keres és az egyetem sem 6-10 év?

Figyelt kérdés
nemsokára el kell dontenem h hova mennek egyetemre.az elkepzelesem az volt h leszek konyvelo,de anyukam es a tesom is az es lebeszeltek rola.tanacsot senki nem tud adni hogy mi legyek.ti tudnatok segiteni
2012. júl. 22. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Miért beszéltek le a könyvelőről?Szerintem az tök jó.Vagy nekik rossz a tapasztalatuk?
2012. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
azt mondtak nagyon nehez es bonyolult minden benne
2012. júl. 22. 23:26
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Vilamosmérnök és orvos.
2012. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

"Vilamosmérnök és orvos."

Ha még a könyvelőről is lebeszélik, akkor minek menjen el a két talán legnehezebb itthon tanulható szak valamelyikére?


Különben az állás és a képzettség nem azonos, egy szakiskolát átlagosan elvégzett emberből is lehet sikeres vállalkozó, míg mondjuk egy rangos egyetemi szakról kijövő diplomás lehet, hogy soha nem fog a kezdőfizetése felett keresni - mindenki saját sikerének a kovácsa, foglalkozz azzal amivel szeretnél, de azért lehetőleg a túlképzett területeket és ún. büfészakokat kerüld. Minden adandó lehetőséget használj ki, akár tanulásról, akár munkáról van szó, sose lehet tudni, melyik lesz a nyerő - pláne ha te magad sem tudod mit is szeretnél igazából.

2012. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne menj egyetemre. Az alapján, ahogyan fogalmazol, és helyesen (illetve helytelenül) írsz, nem tudnád elvégezni. Válassz inkább egy jó szakmát, ami érdekel, kitanulod a fortélyait, gyakorlatot szerzel, aztán vállalkozol. Szakképzett munkaerőre mindig szükség van.
2012. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek az uccsóval..én ott akartam hagyni a sulit amikor megtudtam hogy apám testvére érettségivel megkeres havi netto 300 ezret...
2012. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
*utolsó elöttivel
2012. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Az a diploma sosem lesz hátrányodra. Érettségizett munkanélküliként tudom, hogy minden 3. álláshirdetés úgy kezdődik: fiatal, diplomás...

Sokszor úgy érzem, hogy egy kőkorszaki gyökér vagyok mert az érettségi szinte már semmit nem ér, a legalja melóhoz is kell.

Persze a jó szakembereket is keresik oda inkább szaktudás kell, egy jó kőművesnek, villanyszerelőnek nem kell diploma csak egy érettségid legyen mert a szakmunkásokat iszonyatosan lenézik, aztán meg sírnak, hogy nincs egy jó szakember.

Szóval ha kétkezi melós leszel akkor nem muszáj de ha öltönyös irodista, akkor nem árt.

2012. júl. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem mindegy hogy milyen diploma.
2012. júl. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én viszont azt mondom, ha van rá lehetőséged, akkor mindenképp csinálj egy diplomát. Manapság szinte már mindenhova diplomát kérnek. Nem hogy jól fizető állásra, de bármilyen minimálbéres állásra. A férjemnek technikuma van, 1 éve nem tud elhelyezkedni.

A műszaki diplomás emberek elég keresettek, és az csak 3 év. Igaz, nem biztos, hogy valóban 3 év alatt el is tudod végezni, mert úgy hallottam elég nehezek.

A könyvelőről annyit, hogy nehéz, az igaz, de nem hiszem, hogy mondjuk egy orvosi, vagy informatikus könnyebb volna. De legalább jobban keres. A könyvelők nem keresnek valami fényesen, és azért elég nagy a felelősség.

2012. júl. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!