Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a bruttó bére annak,...

Mennyi a bruttó bére annak, aki pályakezdőként közalkalmazott vagy köztisztviselő lesz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

Ez teljesen szakágazat és végzettségfüggő.


2 éve, egy helyi önkormányzatnál 145 ezer forint bruttót kaptam egy középfokú nyelvvizsgával, jogi diplomával (így nem gyakornokként, hanem fogalmazóként kezdtem)

Egy megyei szintű szervnél az alapilletmény (36800 Ft) 130%-át kapod + nyelvvizsgapótlék.

Állami közigazgatási szerv (minisztérium, azok háttérintézménye) esetén az alapilletmény 150%-a jár.


Én egy éve a Fővárosi Önkormányzatnál kaptam (ez is pályakezdőnek számít még) 195 ezer forint bruttót.

Túlórapénz törvényi szabályozás miatt egyáltalán nem jár.


Közalkalmazottnak meg ne menj, mert az még ennél is sokkal rosszabb.

2012. aug. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Építész válasza:
Ha nem vagy diplomás, akkor a minimálbér lesz a fizetésed kb 4-5 évig.
2012. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!