Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a kőműves és a...

Miért csak a kőműves és a villanyszerelő és egyéb építőipari foglalkozásban van csak munkalehetőség?

Figyelt kérdés
A kérdés lenyege miért nincs szükség szellemi munkára?
2009. júl. 15. 15:31
1 2
 11/18 anonim válasza:
És a tanulmányaimból már csak a szakdolgozat és az államvizsga van, szóval nem nagy dologra kell gondolni. De a hallgatói jogviszonyt az Oktatási Minisztérium csorbította meg a hülye Hiller vezetésével (remekül mutatna egy hátul megkötős kiskabátban az összes pénzéhes tolvaj politikussal együtt, akik ott ülnek a parlamentben, és a semmiért veszik fel a milliókat...).
2009. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
És én nem divatból kezdtem az informatikát, hanem mert tényleg érdekel ez a bizonyos irányvonala (mert sokféle van).
2009. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

de minden szakmunkásnak bőven van munkája,és jól is fizetik...


Azért erre rácáfolnék...


Az építóipar télen behal, 3-4 hónapig jelenleg a válság miatt akár fél évig is leáll..


Hogy mennyire fizet jól az építoipar... hát...


Kömuves napi 8 ezer

gipszkartonos napi 7500

segédmunkások napi 5-6 ezer


ÉS ezekérta pénzekért napi 14 órákat kell robotolni, és estére ugy nézel ki mint a disznó..



A vízvezetékszerelök meg a villanyszerelök meg a hegesztök keresnek jól ha van megbízásuk, mert azt is már csak ugy éri meg ha magánzóként csinálod...


Egy vizvezetékszerelö

15 ezerért rak fel egy csapot neked (tavalyi ár)


egy konektort 8 ezerért vezetékelnek és dobozolnak ki neked (szintén tavalyi ár)


Ja és mindez számla nélkül ennyi...

2009. júl. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

TESCO is meg lett kérdezve, de azt mondták, hogy zárolták a felvételt, nincs hely. A TESCO-ban, egy multinál...


Azért ezt vitatnám, van ott felvétel, csak kell egy benfentes vagy jól be kell nyalni a HR esnél, fél éve vagyoka tesconál folyamatosan cserélödnek a munkatársak, valakit kirugnak valaki meg megunja..


Kifelé meg telefonban persze hogy ezt kommunikálják hogy nincs felvétel mert egyszerübb lepattintani az embert de ha mész és vered az ajtókat, elökeríted az osztályok igazgatóját vagy muszakvezetöjét vagy akárkijét és bedobod magad, esetleg tejelsz hogy szoljon pár szót az érdekedben, be lehet jutni.

(mondjuk k.urvára nem érdemes, fél éve melozok a tesconak de még egy rendes cipöt sem tudtam venni magamnak abbol a fizetésböl és már a tököm tele a hülyébbnél hülyébb szabályaikkal amiktöl az idegeim kivannak)...


Sajnos ilyen világot élünk..

2009. júl. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ja meg ha önéletrajzot küldesz egy ilyen tescos szintu multihoz akkor vedd fel a legjobb öltönyöd és a legmenöbb aranyórádat is hogy lássák vazzeg és vágj komoly felemelt fejet normális pózban az egész alakos képen amit az önéletrajzhoz küldesz mert másképp csak egy senkinek néznek akin röhögnek egy jót..


Nöknél meg ugy megy a kiválasztás hogy hú de ráverném az arcára meg de jó melle van hívjuk be..


Uh ennyit erröl..

2009. júl. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja és még egy tipp ha felvesznek egy ilyen mutihoz akkor jobb ha már az elején elhinted pár embernek hogy neked a sógorod az xyz igazgató a valamelyik másik áruházban, ellenkezö esetben szépen lassan ellehetetlenítenek meg kikezdenek...

Én hulye voltam mert amikor tölem kérdezte vmelyik kollega csak annyit mondtam hogy a hirdetésre jelentkeztem amugy nem ismerek senkit, na azóta egyenes ívben zuhan a karriercsillagom! Nagyon nem kár érte...

2009. júl. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
én kőműves vagyok és mégsem tudok elhelyezkedni vas megyében:S
2010. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Túl sokan akarnak szellemi munkából megélni az a baj. Ha már az építőiparnál tartunk akkor elmondanám hogy egy házépítéshez nem kell sok szellemi munkás, viszont annál több fizikai munkás.

Szellemi munkás a tervező és a műszaki vezető.

Fizikai munkás pedig a kőműves, ács, villanyszerelő, burkoló, festő, vízszerelő, fűtésszerelő.

De külön ember végzi a földmunkákat is.

Sajnos sokmindenki diplomás akar lenni mert azt hiszi úgy felnéznek rá, többet fog, keresni, jobban fog élni, kevesebbet kell dolgoznia. Sok diplomás ismerősöm van és van olyan aki munkanélküli vagy évekig tartott mire állást talált.

2010. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!