Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen megbízható MLM cégek...

Milyen megbízható MLM cégek vannak Magyarországon? MLM céghez ingyenes a belépés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 10:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen megbízható MLM cégek vannak Magyarországon?"

Attól függ, mit értesz megbízhatóság alatt. Leírom, hogy én mit értek alatta. A legnagyobb, és legrégebb óta működő cégek esetében nagyon jó eséllyel megbízhatsz abban, hogy:

-folyamatosan az aktuális piaci igényekhez igazítva megújítják és fejlesztik a termékskálájukat.

-stabil a pénzügyi hátterük, a piac ingadozásai, vagy a tulajdonosok kétes ügyletei nem viszik csődbe.

-a tulajdonosok a céget küldetésükként kezelik, nem fogják hirtelen ötlettől vezérelve felszámolni, vagy egy jó ajánlatért eladni.

-van egy olyan oktatási rendszerük, amelyik segít neked és az üzlettársaidnak sikeressé válni a vállalkozásban.


Emiatt egy ilyen cégnél nyugodtan számolhatsz azzal, hogy a vásárlók 10-20 vagy akár 100 év múlva is vásárolják majd a cég termékeit, szolgáltatásait; akkor is megéri majd csatlakozni a céghez, és belevágni a hálózatépítésbe; akkor is ki fogják fizetni neked és örököseidnek a pénzeket. Így valóban elérhető az MLM üzletek fő ajánlata, a passzív jövedelem, és az anyagi függetlenség.


Olyan cég nincs, amelyiktől 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy ez így marad, de vannak cégek, amelyek már bizonyítottak, így nagyon jó eséllyel te is megbízhatsz bennük.


A legrégibb, és magasan a legnagyobb forgalmú ilyen cég a világon az Amway. Nem meglepő, de Magyarországon is léteznek, akárcsak a Herbalife, az FLP (ők a magyar piacon nagyon erősek) és a Nu Skin. Pénzügyi szolgáltató területen meg a Brókernet és az OVB a legmegbízhatóbbak.


Írok még pár példát úgymond közepes cégekre:

Tiens, Yess, Ökonet, Flavon, Tahitian Noni, California Fitness, Oriflame, Sunrider. Pénzügyi szolgáltató területen: Millenium Capital, Magyar Pénzügykutató, UFS group.


Ezek a cégek annyira nem stabilak, mint az igazán nagyok, de bennük is sokkal inkább megbízhatsz, mint a most induló, és e tulajdonságukat előnyként hangoztató csodákban.



"MLM céghez ingyenes a belépés?"

MLM-je válogatja. Van, ahol ingyenes, máshol néhány tízezer forint. Százezres nagyságrendnél már nagyon szívnám a fogam. Az ilyen üzletek bevételét ugyanis nem a regisztrációs költség, hanem a termékek forgalmazása kell, hogy jelentse.

Amit én jól ismerek, ott kicsivel 10.000 forint fölött van a regisztráció díja, de ha a regisztrációd egybekötöd egy elég nagy bevásárlással a cég termékeiből, akkor a regisztrációs díj összegénél nagyobb egyszeri kedvezményt kapsz. Természetesen mind a regisztráció, mind az összes termék megvásárlása garanciás, ami azt jelenti, hogy 3 hónapon belül, ha nem voltál elégedett az elhasznált termékeidnek is visszafizetik a teljes vételárát.

2012. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
89%

Az AVON-t miért hagytad ki? Nem vagyok Avon-os, de Magyarországon és világviszonylatban is nekik a legnagyobb a forgalmuk.


A Direct Selling News-t javaslom olvasgatni, ott van top100-as lista (nem csak MLM cégek vannak benne). Linkelni nem akarom, mert az reklám és törlik.

2012. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
Az AVON-t azért "hagytam ki", mert nem gondolom MLM-nek. Valóban a lerégibb és legnagyobb forgalmú közvetlen értékesítő cég. Ha szerinted MLM, akkor most te beírtad. Szerintem nem az. Jobban nem megyek bele, mert nem akarok eltérni a kérdéstől.
2012. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem csak MLM-ben értékesít attól még MLM cég.

Nem csak az AVON értékesít a hagyományos kereskedelmi csatornákon keresztül is. A Nuskin termékei is megtalálhatóak pl gyógyszertárakban és ha jól tudom ott nem is tiltott ez a kereskedelem úgy, mint például az FLP-nél.

2012. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
Flp-nél csak bizonyos termékeket lehet hagyományos kereskedelemben értékesíteni pár italt lehet kimérve mást nem meg esetleg egy termék van jelen gyógyszertárban
2012. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:

19:35 És?


Egyfelől nem írtam olyat, hogy az Avon-t azért nem gondolom MLM-nek mert hagyományos kereskedelmi csatornákon is értékesít. Semmilyen indokot nem írtam a fent állításom mellé. Nem azért mert nincs indokom, hanem mert nincs értelme itt megbeszélni. Maga ez az állítás volt az indoka valaminek, amire rákérdeztél. Írj ki egy ilyen kérdést, ha fontosnak tartod. Lehet, hogy reagálok rá, lehet, hogy nem. Ráadásul ennek a szempontnak semmi köze ahhoz, hogy egy cég MLM-e.

Ha már velem akarsz vitatkozni, akkor légyszíves az általam írottakra reagálj. Ha valamiért feltétlenül úgy érzed, hogy neked e topikban meg kell győznöd engem arról, hogy az Avon MLM-cég, akkor ne egy el nem hangzott nyilvánvalóan hibás indokot cáfolj, hanem azt írd le, hogy mitől MLM. Én nem akarok erről vitatkozni, de ha érdekes érvet írsz, akkor lehet, hogy mégis belemegyek.


Másfelől meg nem értem, mi a gondod. A kérdező kérdésére válaszoltam. Ha szerinted méltatlanul maradt ki az Avon, akkor leírtad. Ha valakit érdekel még a kérdés, akkor elolvassa. Az a te válaszod, a 10:06-os meg az enyém.

2012. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem tartod annak az még mindig csak vélemény.


De meg is fordíthatjuk és leírhatod, hogy miért nem az szerinted.

2012. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:

Így van. A véleményemről sosem állítottam, hogy nem vélemény.


Megfordíthatnánk, de nincs értelme. Én nem érzek késztetést, hogy ezt a kérdést megvitassam veled. Mint fent is írtam, itt OFF. Ha te akarasz beszélni róla, akkor indokolj. A mellébeszélésedre semmi szükség.

2012. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
2012. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
Na most mi van? Először azon rugóztál, hogy ide nem írod le az Avonnal kapcsolatos véleményed, mert az off. Csináltam csak neked egy külön kérdést, mert azt mondtad, hogy oda leírod. De mégsem?
2012. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!