Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú-szerűség. Hogy...

Állásinterjú-szerűség. Hogy beszélgessek úgy, hogy ne derüljön ki, van állásom, de ha ez jobb, akkor váltanék?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Miért probléma, ha kiderül?
2012. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát sztem furán jön az ki... nem? úgy nem hiszem, h akarnak, h van ám munkám, de nézzük, mit kínáltok? :S hogy mondjam akkor?
2012. júl. 31. 22:02
 3/19 kapo1588 ***** válasza:
100%
felnőtt emberek ők is.. van munkád ergo van munkatapasztalatod. nyugodtan megmondhatod
2012. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azért akar váltani, hogy jobbat találjon. Te miért nem?

Szerinted az jobban jönne ki, ha azt mondanád, hogy tartós munkanélküli vagy?

2012. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

bocs, de ez buta gondolkodásmód

éppen fordítva van, a cégek szeretik a konkurenciától / más cégtől átcsábítani a jelölteket

szóval mondd csak meg, hogy van egy állásod, amellyel elégedett vagy, amelyet szeretsz, de nyitott vagy az új lehetőségekre

2012. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek!azt gondoltam, hogy az nem jó, ha azt mondom, hogy van munkám... Nem tudom, hogy kell ezt csinálni, ez az első állásom... :D
2012. aug. 1. 19:06
 7/19 feketepeter válasza:
100%

Szerintem játssz nyílt lapokkal, az jön be a legjobban a munkáltatónak is és úgy alszol majd legjobban te is.

Ha meg összejönne és ajánlatot kapnál, akkor finoman megversenyeztetheted a jelenlegi munkaadódnál is, már ha tényleg szereted a mostani munkádat. Pl. "kaptam egy állásajánlatot, ilyen és ilyen feltételekkel, de ha itt ennyit és ennyit kapnék, maradnék" vagy hasonló szöveggel.

2012. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi! :) és az lenne a kérdésem, hogy a végén hogy váljak majd el? Köszönöm a lehetőséget, átgondolom, alszom rá egyet, megbeszélem a párommal is blabla, és majd beszélünk? Hogy kell ezt csinálni? :)
2012. aug. 2. 14:45
 9/19 anonim válasza:

Nem kelll aggódni. Úgy is azt fogja mondani, hogy "gondolja át stb stb."

Ha nem, akkor meg te mond meg neki, hogy átrágod még magad rajta. :)

2012. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

inkább az álláshirdetők szokták azt mondani, h majd átgondolják :-))

sztem is inkább jó pont, mint rossz, ha épp van munkád. meg fogják kérdezni, miért akarsz váltani. na ilyenkor vigyázz, mit mondasz. nem szabad szidni a munkahelyed v bármi olyan mondani, amit az új munkaadó is magára vehet (amivel elijeszted). a legtutibb, ha olyat kamuzol, ami az új munkára nézve jó fényt vet - pl. irodai, pl. menedzseri állás? mondd, h az előző helyen nem érezted a szakmai előmenetel lehetőségét. de ha csak irodai asszisztensnek mész, ne ezt mondd, mert majd nagyravágyónak tűnsz. ott mondd azt, h a körülmények, a hangulat, csapatszellem stb. nem volt megfelelő. vagy ha totál más az új munka profilja, mondd, h csak munkakört szeretnél váltani, érdekel az új dolog. érted már? :-)

2012. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!