Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenjek Amerikába dolgozni?

Kimenjek Amerikába dolgozni?

Figyelt kérdés

Itthon mosogatóként dolgozom, mondanom sem kell bagóért!

Lenne aki segítene kimenni és ott kinn is lennének ismerősök. Nyelvtudás híján csak olyan helyre tudok menni, ahol nem kell és adnak szállást, meg küldenek repülőjegyet!

Féltem a kapcsolatom és félek a távolságtól meg hogy mi lenn.

23 éves vagyok, tanult, illetve nem tudtam a fősulim befejezni, nincs miből.

Pénzt szeretnék gyűjteni, mert adósságom is van.

Más menne, ha tudna, illetve ebben a helyzetben nekem megoldás lenne szerintetek?


2009. júl. 17. 22:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Mindenhez kell nyelvtudás... És most ebben a "válságban" nem vesznek fel nagyon sehova, ha nem beszélsz jól angolul. Amúgy meg ott sem kolbászból van a kerítés. De protekcióval meg kell próbálni, aztán legfeljebb szorgalmasan tanulod a nyelvet. Hát, sok szerencsét.
2009. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Magyar családhoz lehetne menni gyerekre vigyázni meg ilyesmi. Oda nem kell nyelv és tanulni sem muszáj!
2009. júl. 17. 22:46
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Emberekkel kommunikálnod kell. És Amerikában nem kötelező a magyar nyelv ismerete... Nem csak egy családdal kell majd kommunikálnod, hanem az azon kívül eső személyekkel is.
2009. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

És mégis hogy gondolod? Turistként 3 hónapot lehetsz kinnt, de nem dolgozhatsz. Legalábbis legálisan nem. Ha elkapnak, börtön vagy vissza haza. De 3 hónap alatt semmilyen végzettséggel, semmilyen nyelvtudással nem kapsz olyan munkát, hogy abból pénzt tudj gyűjteni. Ha meg tovább maradsz, mint 3 hónap, akkor illegális leszel és ha hazautazol majd soha többet nem jöhetsz vissza. Feltéve, hogy nem kapnak el kinnt és nem küldenek ők vissza. Munkáltató pedig nemigen lesz, aki alkalmaz igy. Mert se social security számod nem lesz, se biztositásod. Igy kb. alig kapnál fizetést és a legszarabb munkát kellene végezned.

Most ott akkora a válság, hogy inkább megválogatják a mosogatókat is és olyat vesznek fel, akinek rendben a papirjai és beszéli a nyelvet.

Nyelvtudás nélkül mostanában még szemete szedni sem vesznek fel. Diplomások dolgoznak Mc'Donaldsban és mosogatnak kinai étteremben.

Ha Amerikában akarsz dolgozni, akkor most maradjo otthon, erősen feküdj rá a nyelvtanulásra és tanulj valamilyen szakmát. Pl. az egészségügyben dolgozók és a mérnökök akik most egész jól kapnak állást. Aztán otthon keress egy céget, akinek vannak amerikai érdekeltségei és szponzorál téged a munkavállási vizumra vagy később a zöldkártyára. Igy legálisan dolgozhatsz.

De ha a helyedben lennék, nem mennék. Igy biztos nem.

Nyelvtaulás, szakma és munkavállalói vizum. Ez az útja szerintem.

2009. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha biztosan egy magyar családhoz mennél (ismered őket?), akkor én belevágnék a helyedben!


Tudnod kell, hogy KELL HOZZÁ az USA-ban munkavállalási engedély (hivatalos!), nehogy hazatoloncoljanak a reptérről...


Előre pontosan tisztázzátok a fizetésedet, az egyéb juttatásokat (szállás, élelmezés, stb.), szabadidődet (pl. heti 1 nap vagy naponta 8 óra munka, stb.)...

Előre vállalják ÍRÁSBAN a repülőjegyed megvételét oda-vissza...

Pontosan tisztázzátok ELŐRE ÍRÁSBAN, hogy milyen munkákat kell végezned (pl. gyerekfelügyelet, mosogatás, takarítás, bevásárlás, gyerekszoba rendrakása, stb.)...


Kinn járhatnál nyelvtanfolyamra, így pár hónap alatt biztos lehetne a nyelvtudásod, de ezt a fogadó családnak biztosítania kell számodra, hogy elengedjenek az órákra, esetleg ők fizetik a tanfolyam költségét is.


A kapcsolatodat ne féltsd : ha valóban stabil, akkor annak nem árthat pár hónap távolság!


Egy jó lehetőséggel megalapozhatod a jövődet, akár lehetőséged lenne az USA-ban letelepedni (ez a párodnak is előnyös lehetne)...

2009. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyon részletesen írtad le! Hasznos volt!

Most is dolgozik kinn ismerősöm és köszöni szépen mind jól megvan feketén is.

Amúgy 1200 dollárt kapnék.

2009. júl. 17. 23:01
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Ne menj. Gyerekvigyázás nem bejelentett munka. Pénzt alig keresel majd. Igy nem igen tudsz gyűjtögetni.

Nyelvet nem ismered elég jól ahhoz, hogy ha pl. a gyerek rosszul lesz, felhivd a mentőket vagy elvidd-elhozd őket az iskolából. Ha eltévedsz, hogyan kérsz útbaigaitást? Nem zárhatod be magad a 4 fal közé. Bevásárolni is kell vagy a gyerekekkel elmenni a parkba. Esetleg a nagy távolság miatt autót kell vezetni. A magyar jogsi nem jó. Le kell vizsgázz kinnt újból. Igaz, azt leht magyarul is, ha szerencsés vagy.

Viszont illegálisan leszel ott. Nem lesz biztositásod sem. És ha pl. beteg leszel, ki fogja fizetni a számlát? Egy sima nátha is 800-1000 dollárba fog kerülni. Stb., stb.

Én is azt mondom, hogy maradj. Most nem lenne szerencsés ilyen feltételekkel kimenned.

2009. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2009. júl. 17. 23:10
 9/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a tanácsadóim tapasztalt Amerikát megjárt emberek vagy ...?
2009. júl. 17. 23:11
 10/29 anonim ***** válasza:
Ne menj!
2009. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!