Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes hazudni az önéletrajzb...

Érdemes hazudni az önéletrajzban? Úgy tudom sokan csinálják.

Figyelt kérdés

4 hónapja keresek munkát, eddig még egy állásinterjún voltam, oda sem vettek fel.

A férjem szerint át kéne írni az egészet, és egy kicsit hazudni.


A következő a tapasztalatom: 4 évig tanítottam, majd azt otthagytam, nem tetszett, csináltam egy másoddiplomát, és elmentem egy multihoz pénzügyi ügyintézőnek, ahol könyvelgettem ezt-azt.

Most meg ugye kérdés: miért hagyta ott a tanítást? Hát, mert nem tetszett, idegileg kimerítőnek találtam a mai diákokat, és még rosszul is fizetett. Hát, ez tudom nem hangzik valami jól. Azért azt mondta a férjem, hogy vegyem is ki a tanári diplomát is, meg a tanítást is. Apunak van egy vállalkozása, írjam be azt, hogy ott dolgoztam a kieső időben, ha megkérdezik, azért elég jól tudok beszélni az ottani dolgokról. (Tb-kiskönyvet váltottam azóta, szóval nem derül ki.)

A másik meg az, hogy én a könyvelés egy speciális kis részét csináltam (tanultam az egészet, szerintem eléggé képben is vagyok, persze a megfelelő gyakorlat hiányzik), és ha fejvadász keres multihoz pénzügyest, mindig az a bajuk, hogy nem csináltam komplex könyvelést. De mondom nekik, hogy egy multinál 20-30 ember könyvel, nem kell mindegyiknek mindenhez érteni, de ezért inkább be sem hívnak interjúra. A férjem szerint itt is hazudjak, mondjam azt, hogy csináltam, és kész. Úgyis mindenhol más van, be kell tanulni. Hát, nem tudom, mit csináljak, mert úgy érzem ezzel az önéletrajzzal nem tudok elhelyezkedni, de hazudozni sem szeretek. Bár azt is mondta, ha nem tetszem nekik mégsem, próbaidő alatt úgyis kitesznek, meg kell próbálni, nincs veszteni valóm.

Van itt köztetek pénzügyes, aki elmondaná, hogy megy ez? Persze kifejezetten több ezer fős cégekhez jelentkeztem, ahol nekem kéne leadni a mérleget, oda nyilván nem. De egy kis vevő vagy szállítószámla könyvelés nem okozna gondot, az tuti.


2012. aug. 7. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Próbáld meg szerintem mert veszíteni valód nincsen. Téged is átver a legtöbb munkáltató vagy kihasznál. Próbáld meg magabiztosan és lesz állásod. Az a vicc, hogy a legtöbb ember csak így talál munkát vagyis mondj igazat és betörik a fejed :)

Amúgy meg nagyon sajnálom a mai tanárokat mert emberszámba sem veszik őket. Idomárok meg felügyelő tisztek kellenének pár iskolába.

2012. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már én is hasonló dilemmában.

Én vegyész vagyok és egyetem után majdnem 4 évig nem tudtam elhelyezkedni. Pedig megpályáztam az országban bárhol megjelenő állásokat. Már úgy voltam vele, hogy oda költözök, ahol lesz munka. Kb 200 állásra jelentkeztem és 20 interjún voltam, mire végre felvettek valahová.

A legfőbb probléma az volt, hogy amíg pályakezdő vagyok, nem vesznek fel diplomás vegyészként. Na, nem baj, gondoltam, akkor elmegyek sima technikusnak valahova zsákokat cipelni egy darabig, hogy legalább beleírhassam az önéletrajzomba, hogy vegyiparban dolgoztam. Tehát megpályáztam ilyen állásokat is. Sorba utasítottak el azzal az indokkal, hogy túlképzett vagyok. De lehet, hogy ha a diplomámat nem írom bele, akkor simán fölvettek volna már az első helyre is. Csak akkor meg arra kellett volna valamit kitalálnom, hogy az öt év egyetem alatt mit csináltam.

Így is folyton azt firtatták, hogy a négy év alatt, amíg nem volt állásom, mit csináltam. Így is mikor meghallották, hogy négy évig nem volt állásom, rögtön úgy kezeltek, mintha valami bűnöző lennék. Pedig nem loptam, nem csaltam, ha kell még erkölcsi bizonyítványt is vittem volna, csak éppen az volt a bűnöm, hogy senki nem volt hajlandó alkalmazni.

2012. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. És nézem, hogy milyen követelményeket támasztanak egyes munkaadók. pl. ilyet láttam: hogy leányvállalatok közti elszámolás könyvelése, okmányos fizetési ügyletek: még a suliban is kihagytuk, hogy ez olyan ritka. És a fejvadász azt mondta, el sem küldi az önéletrajzomat a cégnek, mert ilyet még nem csináltam. Hát, a fene egye meg, ki csinált már ilyet? Aki még mellette beszél 2 nyelvet, mert az is követelmény volt?
2012. aug. 7. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Amit leírnak és a valóság az két külön dolog :)

Versenyképes fizetés = kicsivel több mint a minimálbér

Előrelépési lehetőség = ha jó vagy nem téged rúgunk ki elsőként

Terhelhetőség = egyszerre két-három ember munkáját is végezd el

Béren kívüli juttatások = bkv bérlet de pár hónap múlva megvonjuk azt is

Önálló munkavégzés = senki sem fog tudni/akarni neked segíteni, hogy elvégezd a munkád

Pályakezdőket is várunk = de nem veszünk fel csak akkor ha rokon vagy


Hirtelen ezek jutottak eszembe :)

2012. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A pályakezdőket is várunk azt jelenti, hogy minimálbért fizetünk.

Rugalmasság: légy bármikor elérhető, akár hétvégén is.


Igen, ez mind igaz.

2012. aug. 7. 17:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszitek el, de most voltam egy fejvadásznál interjún, és azt mondta, hogy hazudjak! Persze nem ilyen szavakkal, de azt mondta, ha tanultam, tudom, hogy kell csinálni, írjam be az életrajzba, hogy csináltam is, mert különben nem tudok elhelyezkedni. Szóval a válasz igen. Csak attól félek, ha nagyon belekotornak, lebukok majd.
2012. aug. 17. 17:01
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia, ha még nézegeted ezt az oldalt, elmesélnéd, hogyan döntöttél? Szépítetted az önéletrajzod? Sikerült állást szerezni? Azért kérdezem, mert nagyon hasonló a történetem. Én is tanítottam 5 évig, aztán pénzügyi szakügyintézőnek tanultam, de nincs tapasztalatom, ezért nem vesznek fel sehová ebben a szakmában. :-(
2013. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsit szépítettem igen. Dolgoztam egy multinál, de nagyon kis területet ölelt fel a munkám, a fejvadász tanácsára több és szélesebb munkakört írtam be. Így felvettek, igen.
2013. márc. 14. 19:10
 9/11 anonim válasza:
Köszi, hogy leírtad, lehet, én is ezt fogom tenni.
2013. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg én is ha egyszer másik állás után néznék. :)
2013. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!