Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát kell végezni az...

Milyen munkát kell végezni az ING-nél pénzügyi tanácsadóként?

Figyelt kérdés
Voltam állásinterjún és a kérdésre - úgy érzem - csak kitérő válaszokat kaptam. Azt mondták nem kell házalni, meg hogy a meglévő ügyfélkört kell ápolni stb. Arra pedig, hogy akkor hogy lesznek új ügyfelei a cégnek, ismét csak kitérő választ kaptam. Érdemes ebbe belekezdeni? Valami minőséget sugallt, hogy csak diplomásokat alkalmaznak..

2012. aug. 7. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy nem kell házalni,csak telefonon zaklatni a potenciális ügyfeleket.
2012. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs diplomám, de ezerszer felhívtak az ING-től erre a munkakörre csak én nemet mondtam , mert ismerem őket. Minőségről annyit, hogy másfél éve az egyik munkatársuk találkozót kért tőlem, hogy szeretne pénzügyi tanácsokat adni. Azért mentem csak bele, mert azt ígérte, hogy mindentől függetlenül kapok egy mobilinternetet 1 hónapos kipróbálásra ingyen, ha meghallgatom. A találkozó úgy zajlott, hogy a pali késett fél órát, mert busszal jött és eltévedt, majd +10 percig küzdött a laptopjával, ezek után kifejtettem neki, hogy nagyon keveset keresek, nincs pénzem befektetésre, mire ő egyből mondta, hogy ja jó oké, akkor hagyjuk. Aztán odaadta a mobilinternetet, hogy 1 hónapig ingyenes aztán adjam le, ha nem kell a továbbiakban, amikor már nem az. Én átvettem, majd ő lelépett. 1 hónapig kallódott a cucc, nem is volt időm használni , mert épp vizsgaidőszak volt, szóval 1 hónap után originál csomagolásban adtam le egy telenoros boltban. Ezután jött a szopás, ugyanis küldtek egy számlát...kiderült, hogy nincs is ingyen az a mobilinternet, csak akciós áron van. Az volt a szerencsém, hogy nem írtam alá semmilyen szerződést vagy papírt, így hiába pattogtak a telenorosok, végül feladták, én meg nem fizettem semmit. Fel akartam hívni az ING-s pasast hogy megköszönjem neki ezt a remek félretájékoztatást és a néhány db 20 perces várakozással megfűszerezett telenoros telefonálgatást, de sajna a mobilszámán csak az ING központi telefonja jelentkezett be, amit nem vett fel senki, szóval gondolom addigra már nem dolgozott ott.


Amúgy mivel ismerőseimet is keresték már ezzel a munkával, gondolom tényleg nem egy álom meló, mert akkor nem keresnének folyamatosan embereket.

2012. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy távoli ismerősöm dolgozott ott, olyannyira távoli, hogy előtte egyáltalán nem tartottuk a kapcsolatot, de miután ott dolgozott, még engem is megtalált a remek ajánlataival (életbiztosításról volt szó). Illetve ügyfélajánlásokat akart nagyon, hogy ő még kiket tudna megkeresni, mert az ügyféllistát nem kapták "készen" a cégtől, nekik kellett felhajtani.
2012. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szent èg!

De egy alattomos cég ez...

Erről persze saját tapasztalataim is vannak sajnos.

Megbecsült munkám volt egy bankban,mikor ezek a szemetek elhivtak.

Az Ing sosem volt egy korrekt cég....persze biztosítàsokat nem is lehet korrekten eladni. Az tulajdonképpen egy igény termék.

Önmagàban hasznos a biztosítás,mint pl a társadalombiztotàs,baleset és kötelező az autóra.

De ezek a Unit-Linked biztosítàsok hatalmas kockázattal járnak,ígérni lehet sok mindent,jobbnal jobb hozamokat,de hol a garancia rà.

Szóval én mèg időben otthagytam,a lelkiismeretem többet jelent számomra.

RÀadàsul az Ing már nem is piacvezető!

Sokkal jobb és olcsóbb biztosítók is vannak nála.

Ha persze valakinek az kell,hogy egy ilyen nehéz piaci helyzetben eladhatatlan dologgal szenvedjen ott,ahol az embereknek nincs pénze,se 10-15-20 éve,hogy várjon az esetleges nyereségre és egy olyan cégnel akar dolgozni,ahol ha 1 éven belül kilép visszaírjàk tőle a szép kis összegeket,amiket alapként,oktatási plusszkènt ígérnek akkor hajrá!

2013. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

És mèg annyit,hogy diplomásokat....jó vicc :D

Rengeteg olyan ember dolgozik ott,akiknek nemhogy a biztosítàshoz,de mèg a pénzügyekhez sincs semmi köze.

2013. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!