Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha évek óta...

Állásinterjún ha évek óta nincs munkátok, mit mondotok, mit csináltatok mikor nem volt munkátok?

Figyelt kérdés

Nincs állásom 3 éve és állásinterjún mindig azt kérdezik, mit csinálok azóta. Diplomás vagyok.

Tanfolyamot nem tudok elvégezni, mert több százezerbe kerülne, azaz képezni nem tudom magam. A házimunkát elvégzem azaz főzökm mosok,vasalok,takarítok,padlót súrolom, ablakot pucolom stb.,és járom a munkaügyi központot, de minek. Továbbá adom be a pályázataimat.


2012. aug. 7. 18:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Azt mondanám, hogy a betölteni kívánt munka szempontjából ez az információ irreleváns, és ne lépjék túl a hatáskörüket a kedves HR-esek.
2012. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszra pedig megköszönik a részvételt és azonnal bevágják a szemétbe az irataid.


Én azt mondanám, hogy sajnos nem találtál munkát - ami a jelenlegi nehéz globális gazdasági helyzetben nem ritkaság.

2012. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár főleg az utóbbit.

Aki az említett kérdést felteszi szerencsétlen álláskeresőnek, attól azt kérdeném legszívesebben, hogy Ön mit csinálna a helyemben. Manapság ha nincsenek ismerősök rokonok, akkor nemigen lehet állást találni.

2012. aug. 7. 19:48
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszát én sem értem, miért is ne kérdezhetné meg? Én azt mondanám hogy fejlesztettem a nyelvtudásomat, szakirodalmakat olvastam, valamint azt amit az első írt, milyen diplomád van?
2012. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, tesznek fel hülye és megalázó kérdéseket. De ha az ember a helyére tenné őket, akkor biztos, hogy nem kapná meg az állást.


Igen, az a válasz erre, hogy nem találtam állást, hiába is kerestem. De akkor már ferdén néznek az emberre. Mondd azt, szerintem is, hogy nyelvet tanultál.

2012. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát ez az, nyelvtanár vagyok.

És a harmadik nyelvet kezdtem el tanulni hobbiból autodidakta módon, azaz magamat tanítom. Viszont azt is tudom ,hogy hiába tanulok x nyelvet, és tudok már z nyelvet, ha y nyelvet tanítok, ebből van a diplomám. Hiába mondom állásinterjún ezt, ez nem elég.

Nem tudom,mit várnak el. Nem taníthatok iskolákba,ha nem vesznek fel? És bejelentett állásokat, munkahelyeket kellene mondanom.

Azért kezdtem el nyelvet tanulni,mert ez a hobbim is, ezért lettem nyelvtanár és szeretek is tanítani. És élvezem a nyelvtanulást, nem kötelezőnek fogom fel, mert hát ugye y nyelvből már van diplomám.

MS office programokat tudom kezelni, egy tanárnak több ne kell.

Kompetenciát kellene talán tanulnom,viszont az iskolák azokat küldik továbbképzésre, akiket alkalmaznak.

2012. aug. 8. 11:24
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem taníthatok iskolákba,ha nem vesznek fel. (nem kérdés, hanem kijelentő mondat)
2012. aug. 8. 11:26
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondhatod (ha tanítottál már korábban), hogy alkalmanként korrepetáltál diákokat, segítettél érettségire felkészülni. Ha van gyakorlatod a tanításban akkor ebből a füllentésből nem lehet károd szerintem és legalább látszik, hogy ez idő alatt is "gyakoroltál".
2012. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is ez jutott az eszembe, hogy azt kell mondani, hogy otthon vállaltál magántanítványokat. Állami iskolába egyébként protekció nélkül eleve nincs is esélyed bejutni, esetleg nyelviskolában?
2012. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondhatod azt, hogy voltak magántanítványaid, úgy se tudják ellenőrizni. Amúgy olyanon még nem gondolkodtál, hogy tényleg taníthatnál csak úgy önállóan? Én a helyedben biztos ezt tenném! Először feketén, aztán ha már van kialakult klientúrád, alapíthatsz egy egyéni vállalkozást is rá. Nagyon sok ember jobban szeret magánúton nyelvet tanulni, mint iskolában és gondold meg ma mennyi elkényeztetett gyerek is van, akiknek a szülei mindent kifizetnek, manapság meg ugye alapelvárás, hogy legalább angolból legyen egy nyelvvizsga.
2012. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!