Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen külföldi munkával...

Milyen külföldi munkával lehet pénzt gyűjteni? Pl: au-pair munka És melyik országban?

Figyelt kérdés

1-2 évnyi munkával szeretnék kisebb-nagyobb összeget gyűjteni a későbbi tanulmányaimhoz. Gondoltam az au-pair munkára, nyelvgyakorlásnak sem utolsó. Így lenne szállásom, kajám. De azt is hallottam, hogy "csak" zsebpénzt kap az ember, tehát sokat nem lehet vele keresni. Persze. ez attól is függ, hogy melyik országban dolgozik az ember.

Tudnátok segíteni ebben?


2012. aug. 12. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 10 éve voltam au-pair Angliában, és nem bántam meg, nagyon élveztem.

Akkor volt 50 font a heti zsebpénz. Most úgy tudom, olyan 80 körül van. De ne számold át forintra, mert nyilván ott minden sokkal többe kerül.

Igen, kapsz szállást, és a kajáért sem kell fizetned, ha rendes a család (sajnos sokan ezt nem tartják be). De ebből nagyon nem tudsz félretenni. A nyelviskola elég drága, és azért gondolom ott sem a 4 fal közt akarsz majd csücsülni, ha évekig ott vagy, akkor ruházkodni sem árt...

Én az 50 fontból szinte semmit sem tudtam félretenni, persze volt olyan ismerősöm, aki igen, de pl. nem ment be soha a belvárosba, mert drága. Istenem! Szerintem most utólag már nagyon bánja, hogy sóher volt. Hazavitt néhány százezer ft-ot, és? Abból még nem kezd új életet, viszont mit hagyott ki!!!

Vannak egyébként jobban fizető au-pair állások is, ahol esetleg többet kell dolgozni. Csak akkor nem biztos, hogy el tudsz majd járni nyelviskolába. Én a 2. évben egy ilyen családnál voltam, akkor már kaptam annyit, hogy hazajöttem 1,5 millió forinttal(10 éve az jó pénz volt.) És akkor sem kuporgattam. Csak azért ezeket nehéz kifogni, jó nyelvtudás, gyermekgondozási tapasztalat, helyi ajánlólevél kellett hozzá.

De a nyelv miatt, és az élmény miatt mindenképp érdemes.

Én mai fejemmel azt csinálnám, hogy egy évet lennék egy nyelvterületen, aztán még egy évet másik nyelvterületen.

A nyelvtudás nagyon fontos, és ha nem mész anyanyelvi környezetbe, középfok felé már nagyon nehéz eljutni.


Vannak egyébként más lehetőségek is, pl. takarítani, pincérkedni, ilyesmi. Ott lehet, hogy többet össze tudsz szedni, de nyelvet tanulni nem lesz lehetőséged, mert ott sokat kell dolgozni. És azért a nyelv anyanyelvi környezetben sem ragad az emberre csak úgy, azért meg is kell dolgozni. Ismertem kint olyan pincért, hogy a kajákat profin el tudta mondani angolul, aztán mást sem. Magyarokkal lakott, soha nem gyakorolta a nyelvet.

2012. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Svájcról tudok írni. Tényleg nagyon kevés pénzt kapnak, de magyar szemmel még az is szép összeg és lehet belőle férlerakni.

Csak nagyon ki kell fogni a családot...van ahol teljesen kihasználják az embert, napi 16 órát dolgozik és agresszívek.

De hallottam rendes családról is, ahol idővel még munkavállalási engedélyt is szereztek a munkásnak aki utána tovább tudott lépni egy "rendes" irodai munkába.

2012. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!