Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtátok, hogy itthon 2 (! )...

Tudtátok, hogy itthon 2 (! ) millió embernek csak 8 általánosa van? Ők hol dolgoznak, mikor diplomával is nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés

Félelmetes nem?

[link]


2012. aug. 13. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ebben benne vannak a gyerekek is.
2012. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha nincsenek az tényleg gáz.
2012. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, és te tudtad hogy nem jó kategória?
2012. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Anyukám jogász volt, a bátyám elkezdte a középsulit, de abbahagyta. 18 éves korától vállalkozó, nagyon értelmes ember egyébként. Tehát 25 éve dolgozik a saját vállalkozásában. 8 embert foglalkoztat, a szakmájában az egyik legjobb.Gondolom még vannak páran Így. Akik pedig nem ilyen szerencsések, gondolom takarÍtanak, segédmunkások stb.
2012. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből egy csomó nyugdíjas is van. Régen a nők nem tanultak tovább 8. általánosnál.
2012. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
És ebben benne vannak a nyugdíjasok is,nagyszüleink sokan még a 8általánost sem járték,nincs ebben semmi meglepő,viszont a statisztikába ők is beleszámítanak.
2012. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
69%

Én kapásból az ismeretségi körömből feltudok vagy 8-10 embert sorolni, akinek 8 általánosa van.

Beindítottak valami vállalkozást és olyan gazdagok, amiről még egy jól kereső mérnők is csak ábrándozni tud.

Jó, persze olyanok is vannak, akik ilyen "végzettséggel" éppen hogy eltudják magukat tartani.


Amúgy azt vettem észre, hogy a munkakereséshez/munkához, pénzhez nem a végzettség a lényeg, hanem a szerencse!

2012. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy azt vettem észre, hogy a munkakereséshez/munkához, pénzhez nem a végzettség a lényeg, hanem a szerencse!"ű


Inkább a protekció, mint a szerencse.

2012. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Jó, most nehogy már elmenjünk arra, hogy az a jobb, ha valakinek nincs végzettsége.


ELENYÉSZŐ KISEBBSÉG az, aki 8 általánossal a mai világban tudja vinni valamire. Ebből is jelentős részt tesz ki az, aki a szülei jól menő vállalkozását viszi tovább, és így végülis tökmindegy, hogy ő maga mit végzett el, mert csak a szülei által felvett megfelelő embereket kell tovább fizetnie, akik nélküle is elkormányozzák a boltot.


Olyan ez, mint azzal érvelni 10 évesen, mikor valaki egyest hoz haza, hogy "hádde Gárdonyi Gézát is megbuktatták irodalomból". Ja. Meg sokakat másokat is. Csak épp ő aztán le is tett valamit az asztalra, mert volt tehetsége, meg neki azért nem nagyon volt gond a megélhetés addig se a nemesi birtokainak a jövedelmeiből. A többi meg abban az időben is egy senki kutya lett, kubikos, utcaseprő, koldus, még inkább, mint manapság, mert akkoriban fingkovácsolásból nem nagyon lehetett megélni.


Nekem az a véleményem, hogy aki akkora zseni, hogy 8 általánossal is jól menő vállalkozást össze tud rittyenteni a semmiből, annak az se okozhat gondot, hogy (akár egy kamu főiskolán) valami felsőfokú végzettséget szerezzen. Persze, ha egyszer egy csomó pénzt kereshet nulla befektetéssel, mért ne tenné azt? Én is azt tenném.


De a vállalkozás be is csődölhet, el is vesztheti valaki a vagyonát. És akkor, barátom, nincs más, csak ami tudást te megszereztél magadnak, hogy újra megpróbálj talpra állni. Merthogy el kell menni alkalmazottnak. És 8 általánossal csak utcasöprésre vesznek fel, ha egyáltalán, egyébként meg valószínű, hogy éhenhalsz.


Azokról a szerencsétlenekről nem is beszélve, akik ezt mantrázzák, hogy "minek tanuljak, mikor diplomával se tudnak elhelyezkedni". Hát az igaz, de anélkül meg mégúgy se! És azt az esélyt is elszalasztja így, mikor még a szülei tudnák támogatni.


Majd mikor az utcasöpréses minimálbérből kell elgondolkozni azon, hogy valahol lakni kéne, meg valamit enni is kéne, ÉS még mellette valamiből tanulni is kéne (ne adj isten: családot fenntartani is kéne), na akkor jön a sírás-rívás meg fogaknak csikorgatása.

2012. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez elég kellemetlen, viszont jó érzés hogy nem vagyok köztük és növelik az esélyeimet pedig még csak 21 vagyok.
2012. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!