Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Klinikai szakpszichológusként...

Klinikai szakpszichológusként milyen elhelyezkedési és kereseti lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok véleménye érdekel,akik értenek is hozzá,és hasznos választ tudnak adni.Minden érdekel,hogy ma mennyire van ilyesmire szükség,el lehet-e a területen helyezkedni,milyen feladatai vannak,és milyen helyeken,milyen formában dolgozhat. (pl: gondolom kórházban,de ott is milyen műszakban,mennyire elterjedt ez,ezen kívül van-e más lehetőség....)

Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. aug. 13. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Akiket én ismerek,ők a János kórházban dolgoznak felnőtt klinikai szakpszichológusként.Olyan 100.000 forintot visznek haza egy hónapban.

A gyerekklinikusok fizetéséről nem sokat tudok,de gyerekosztályon voltam már gyakorlaton hallgatóként.Ott teszteket vesznek fel a pszichológusok a gyerekekkel,illetve anamnézist (a szülővel,amennyiben a gyerek még nagyon kicsi,amúgy a gyerekkel).Terápiát csak pszichoterapeuta végzettséggel lehet végezni,szóval egy klinikai pszichológus azt (elvileg) nem tarthat,gyakorlatilag meg néha előfordul.Felnőtt osztályon a klinikusok szintén teszteket vesznek fel a betegekkel,meg anamnézist,ott első interjút is,persze terápiát is tartanak.Amennyiben ezt a pályát választod,fontos tudni,hogy az orvosok (pszichiáterek) és a pszichológusok közt elég durva hierarchia van,az orvosok csicskáztatják a pszichológusokat.Elég megalázó helyzeteket hallottam,hogy a szakmában elismert és szinte mindent elért 45 éves szakpszichológust kioszthatja és ki is osztja egy rezidens...Elég nehéz elhelyezkedni,kevés a hely,de könnyebb,mint a sima pszichológusi végzettséggel.

A szakpszichológus képzésről: kétféle létezik,gyermek és ifjúsági valamint felnőtt.Az 5 éves pszichológusképzés elvégzése után jelentkezhetsz erre a 4 éves fizetős képzésre.A jelentkezés előfeltétele a 150 óra egyéni vagy 250 óra csoportos önismeret megléte,valamint bejelentett klinkai vagy egészségügyi munkahely.Emellett igazolnod kell az alábbi tesztekkel kapcsolatos jártasságod: MAWI vagy MAWGYI, MMPI, Rorschach-próba.


végzős pszichológus hallgató

2012. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban 1 klinikai szakpszichológus és egy sima diplomás, szakvizsga nélküli pszichológus van.

A szakpszichológus mellette egyetemen tanít, itt csak részmunkaidőben van, egy héten 2-3-szor szoktam látni.

Nekem nem tűnik úgy, hogy hierarchia lenne, még a nővérekkel-adminisztrátorokkal szemben sem, de ez nyilván orvosfüggő. Nálunk egész aranyos doktornők vannak, férfi orvosunk most egy sincs.

A fizetésüket nem tudom. A pszichológusunk 8-4-ig dolgozik, ő elég nehezen talált munkát, de nyilván egy pályakezdő pszichológusnak sokkal nehezebb munkát találni, mint egy szakpszichológusnak.

2012. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!