Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Shared servicebe milyen a...

Shared servicebe milyen a felvételi, a bejutás, mit néznek, milyen a nyelvi elvárás, a fizetés?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Fehérváron voltam egy multiban shared service-nél. 2 erős középfokú nyelvtudás volt az elvárás. Az elbeszélgetés végig az idegen nyelven folyt, de semmi szakmai tudást nem teszteltek, csak a szokásos marhaságokat kérdezték, miért akarsz itt dolgozni, mik a karrierterveid, ilyenek. A 4. interjú után vettek fel, hogy az első 3 miért nem tetszett nekik, az rejtély. 4 évig ott voltam, most kitettek.

Máshova nem jutok be sajnos, mert köztudott, hogy a shared service-ben nem igazi könyvelés folyik, hanem inkább egy betanított szellemi munka. Szóval én is majd shared service-ben nyomulok továbbra is, de nálunk nincs több, csak Pesten.

A fizetés nálunk 200-350.000 Ft között volt, attól függ, ki mikor ment oda, és mennyire volt hiány az adott nyelvből. Pesten több. De most szerintem mindenhol nyomják lefelé a fizetéseket.

2012. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mit néznek felvételin, pszichológia, csoportos tesztek, mik a típusfeladatok? A szakmai tudás háttérbe szorul?
2012. aug. 20. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mondom, nálunk egy kb. fél órás elbeszélgetés volt, semmi típusfeladat, semmi pszichológia. Végigkérdezték az önéletrajzomat, mit tudok a cégről, miért akarok ott dolgozni, bérigény, és kész. Ezek alapján fogalmam sincs, hogy hogyan lehet ezt eldönteni. De ez csak egy cég, máshol nem tudom hogy megy.
2012. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
További tapasztalatok, bármelyik ssc, bsc, egyéb szolgáltató-központ...
2012. nov. 8. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
SSC: 1 hónapig bírtam. Számomra nagyon unalmas volt a munka. Egyébként AR Accountant. Bejutás: nem volt csoportos interjú, kb. fél óra beszélgetés, 2 hr-es emberkével, angolul is, de nem szakmai angol. + szakmai teszt és pszichológiai teszt. 2 körös interjú. 2. körben: menedzsment + főkönyvelő. Fizetés jó, van cafeteria, + nyelvtanulási lehetőség munkaidőben, mai mindenképpen jó. De vigyázni kell az ssc-vel. Sok olyan komolyabb munkahely van, ahol kimondottan kizárják azokat a jelentkezőket, akik ssc-nél dolgoztak csak. Épp amiatt amit az előző válaszoló is írt. Betanított munka. Valós tudásra nincs szükség. Inkább a nyelv az amire rámennek.
2012. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos én csak a nyelvtudásommal tudnék mit kezdeni, mert bár voltam kintlévőségkezelő egy banknál, de ez ssc-ben szerintem nem számít, a könyvelés meg nem az én asztalom, de értem, amit mondasz, nekem max. ügyfélszolgálat jöhetne szóba. Felsőfokú a nyelvtudásod?
2012. nov. 8. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!