Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ebben a helyzetben?

Mi a teendő ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg a másfél éves kislányommal vagyok itthon gyeden. Januárban tölti majd a kettő évet. A fönököm közölte, hogy a cég felszámolás alatt áll. Mi szeretnénk még egy bébit jövőre.

Kérdéseim a következőek lennének:

1. felszámolható-e a bt. ha a munkavállaló gyeden van? Ugyanis ebben az esetben mint gyedes védve vagyok, még akkor is ha gyesre megyek?.

2.ha betölti a gyermek a második évet, és következő naptól táppénzre megyek akkor ebben a helyzetben hogyan számolnak nekem pl. táppénzt, thgys-t illetve gyedet, ha addigra nem számolják fel a céget?

3.2005 szeptemberétől vagyok biztosítva ennél a cégnél. Jár-e nekem végkielégítés s ha igen kötelező-e a munkáltatónak kifizetni-e.?


2009. júl. 24. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cég jogutód nélkül megszűnik,akkor mindenkinek megszűnik a munkaviszonya, annak is aki gyeden vagy táppénzen van. Három éves munkaviszony után egy hónapi bér jár végkielégítésként.
2009. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

1. A védettség csak a munkáltatói rendes felmondás ellen véd, jelen esetben pedig nem erről van szó.


2a. Ha nem számolják fel a céget:

Táppénz: mivel nincs az igénylést megelőző naptári évben 180 "rendes" fizetéses napod, így a mindenkori minimálbér kétszereséből számolják, vagy ha az kedvezőbb, akkor az aktuális szerződésed szerinti bérből. Terhességi-gyermekágyi segély, gyed: A mindenkori minimálbér kétszereséből számolnak, vagy ha a szerződésed szerint kevesebb járna, akkor a szerződésed szerinti bruttód 70%-át fogod kapni. (Nem kell megijedni, a minimálbér kétszereséből a max. gyed jön ki, azaz 2009-ben br. 100.100 Ft)

2b. Akkor bonyolultabb a helyzet, ha megszűnik a cég, de nem lehetetlen. Annyi a teendőd, hogy munkanélküli járadékot kell igényelned a munkanélküli központban, amit a gyerkőc születésekor szüneteltetni kell (egyszerre két ellátás nem járhat) és a tgyást igényelni. Ha lejár a tgyás akkor visszamenni álláskeresési járadékra, majd ez idő alatt kell igényelni a gyedet és pár napra rá visszamondani az álláskeresési járadékot. Csak így lehet, hogy járjon neked a tgyás és majd a gyed is.

3. Jár végkielégítés, kötelező kifizetni, egy havi bér. Jelen esetben plusz a ki nem vett szabadságot is meg kell váltaniuk.

2009. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!