Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ebben a helyzetben...

Mi a teendő ebben a helyzetben egy interjún?

Figyelt kérdés

A helyzet: napokon belül megyek egy állásinterjúra. Elméletileg a munka (már ha felvennének) május elején kezdődne.

Viszont május második felében kezdődik (mostani állás szerint) a lombik kezelésem.

Hogyan lehet az interjún úgy felhozni a kérdést, hogy én nagyon szeretek dolgozni, ha kell én munkaidő után ledolgozom az orvosnál töltött pár órát ill. reggel hamarabb is bemegyek.

Ha meg nem sikerül, akkor meg hónapokig úgysem megyek dokihoz.


Bár tudom, hogy valószínűleg nem fognak így felvenni, de én mégis nagyon szeretném jól csinálni az interjút. A munka is nagyon kellene, de a gyerekre már annyi ideje várunk, hogy nem szeretném elhalasztani a lombikot sem.


Remélem nektek lesznek ötleteitek.


2010. ápr. 13. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha megtudják, hogy lombik kezelésed lesz, nem vesznek fel... mert legyünk optimisták és tegyük fel sikeres lesz,akkor már alapból nem sokáig számíthatnak rád, mert ugye babázni fogsz. Az elhallgatással meg az a baj, hogy valamit csak ki kell találni helyette, amikor eljön az idő, hogy miért nem tudsz mondjuk másnap időben bemenni. Nekem más nem jut eszembe erre mint hogy azt mondod egészségügyi probléma, dokihoz kell menned mindenképp. Csak ez esetben meg gondolom kérnek igazolást..
2010. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom.


Tudom nem kellene a mai világban lelkizni dolgokon, de én nem tudok hazudni. (Egyből meglátszik rajtam.)

Viszont rugalmas vagyok munkaidő előtt és után is maradnék, ha kell. Ha feljön a szó, akkor gondoltam, hogy megkérdezem, hogy erre mennyire rugalmasak.

2010. ápr. 13. 20:47
 3/8 anonim válasza:
100%
Ne szólj róla nekik! Ráérnek megtudni ha majd már rájuk is tartozik a dolog!
2010. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló vagyok megint. Szerintem se szólj! Ne szólj semmit, aztán ha megkapod az állást, és beindul a kezelés, akkor találj ki valamit, vagy ha akkor már nem akarod elhallgatni, akkor füllentsd azt, hogy elvileg úgy volt, hogy nem tudnak elvállalni a kezelésre, nem férsz bele a keretbe, aztán most hirtelen mégis lehetőséget kaptál rá... vagy valami ilyesmit..
2010. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is tettem már fel hasonló kérdést, mert én is munkahely váltás előtt álltam, meg a lombik nekünk is májusban lesz, így azokat a válaszokat kaptam, hogy ne mondjam el a munkáltatómnak, hogy lombikra fogunk járni, stb, hanem ha már fel vettek, aláírtam a szerződést, és majd ha el kell mennem konzultációra/lombikra, akkor el lehet mondani.

Ugyanis! a törvény véd téged, meg minden nőt a munkahelyén a törvény, hogy nem lehet kirúgni, ha reprodukciós kezelésekre jársz.

Az már más kérdés, hogy vannak olyan szemetek, akik ettől függetlenül, más indokkal kirúgnak, de akkor meg nyugodtan fordulhatsz a munkaügyi bírósághoz, ha úgy érzed, hogy te a munkádat 1000%-ban elvégezted, nem vagy link, és egyértelmű, hogy a lombik miatt rúgtak ki.

2010. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Sajnos megoldódott a kérdés.

Szóltak, hogy már az interjú sem aktuális. :(


De köszönöm.

2010. ápr. 15. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom!
2010. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!