Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hetet dolgoztam egy kft-nél,...

Gyorgyi33 kérdése:

3 hetet dolgoztam egy kft-nél, ez alatt nem készítette el a szerződésemet, és mivel más problémáim is vannak ott, holnap felmondok. Mivel nincs papír a kezemben, megteheti-e, hogy nem fizet ki? Állítólag a TB-be be voltam jelentve, de ez sem biztos.

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos azt csinálnak, amit akarnak. Nincs semmi bizonylat a kezedben, hogy tényleg náluk dolgoztál. Nálam akkor derült ki, hogy egy kft. nem jelentett be, amikor a nyugdíjamat intéztem. A szolgálati időt elfogadták, mert az még a munkakönyves korszak utolsó évében volt, de a fizetésemet nem vették figyelembe a nyugdíj-alapnál, úgy hogy buktam egy kicsit.
2012. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mindent megtehet, de te is megtehetsz mindent /főleg ha otthagyod/, ha nem fizet ki. Pld.megfenyegeted, hogy még a szerződést sem készítette el igérete ellenére és utána nézel a TB bejelentésnek is.
2012. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy a bejelentésnek nem feltétele a munkaszerződés????Csak költői kérdés.
2012. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Állítólag nem feltétele. Azt mondta bejelentett. Megkérdeztem telefonon a NAV ügyfélszolgálatát. A válasz az volt: nincs olyan osztályunk, akit ez ügyben kapcsolhatnék, próbálja ki a TB kártyájával egy patikában pl. (kipirosodik-e?)....na ez van.
2012. aug. 26. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg kell aláírt munkaszerződés a bejelentéshez.

Gyakorlatilag a bejelentéshez nincs szükség a munkaszerződésre. A cég bérszámfejtője/könyvelője ügyfélkapun keresztül bejelent a NAVnak (személyes adataid, TAJ, Adóazonosító, TEÁOR szám, munkaviszony jellege)

A NAVnál meg tudnák modani (ha akarnák), hogy be vagy-e/voltál-e jelentve. Részint a munkáltató neki küldi be a bejelentésedet, másrészt havonta küld a munkavállalókról járulék bevallást.

Azt is elmondhatta volna a kedves ügyintéző hölgy, hogy nyitsz egy ügyfélkaput (okmányirodában, vagy kormányablaknál) és mire hazaérsz már meg is nézheted a biztosítási jogviszonyod a TAJ szolgáltatásokban (ki mikor milyen TEÁOR számon jelentett be) és az EBEV szolgáltatásokban a járulékadataidat (melyik hónapban milyen munkáltató milyen jogcímen mennyi bruttó bért fizetett neked, ebből milyen és mennyi járulékot és adót vont le) Igaz, sokszor vannak hibák a rendszerben (főleg az EBEVes ben; ott most kb 2 hónapig eltűnt minden adat és csak azt írta ki, hogy nincsenek bevallásból származó adatok), meg van valamennyi átfutási idő is (a TAJnál kevesebb, az EBEVnél általában 1-2 hónap)

Menj be egy okmányirodába, kormányablakhoz és nyiss egy ügyfélkaput. Azután le tudod ellenőrizni, hogy be voltál-e jelentve.

Sőt, a TAJnál arra is van lehetőséged, hogy ha eltérést észlelsz (te úgy tudod, hogy be voltál jelentve, de a rendszer szerint nem), akkor ezt ott rögtön jelezheted is.

2012. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!