Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik meghirdetnek egy állást...

Akik meghirdetnek egy állást azok, le tudják nyomozni a jelentkezőket, hogy igaz-e ami az önéletrajzban van?

Figyelt kérdés

Pl.: Én dolgoztam egy boltban egyik rokonomnál, és nem voltam bejelentve, csak mint önkéntes mindennap bementem és ott dolgoztam, ügyintéztem stb...

Ezt ugye beleírhatom az önéletrajzba?

Ezenkívül csak a tanulmányok vannak, más nincs.



2012. szept. 3. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de pl egy bolti eladói állásnál a kutya nem fog utánanyomozni hogy te valóban ott dolgoztál-e.
2012. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
"Nyomozni" legfeljebb referencia miatt szoktak, és nem abban a kategóriában, amire te ilyen előzményekkel valószínűleg jelentkezel. Azzal a kutya nem foglalkozik, be voltál-e jelentve, a referencia ellenőrzése általában abból áll, hogy az előző munkáltatódat hívják fel, és véleményt kérnek rólad. Ilyesmit azonban inkább felső vezetői munkakörök meghirdetésénél csinálnak. A NAV-nál, ha erre gondoltál, nem tudnak lenyomozni semmit, mert nem adnak ki senkiről információt idegenek számára.
2012. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!