Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tipp? Nem éppen a legjobb...

Tipp? Nem éppen a legjobb helyzetben és a legjobb suliban vagyok?!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy jelenleg közlekedésgépészeti suliban tanulok, de rájöttem nyári gyakorlaton, hogy semmi közöm nincsen az autókhoz. Anyuék megkértek, hogy csiszoljam le a kerti padokat (kézzel, és vastag lazúrral volt előtte 5 évvel lefestve), meg a nyugágyakat (fából van mind) és fessem le. Olyan szép lett, és annyira tetszik nekem és másoknak is, hogy elképzelni nem tudtam, hogy ezt én csináltam.Aztán apuval csináltunk egy kutya házat. Az is nagyon jól sikerült, pofás ki darab lett. Nekem nagyon megtetszett ez a asztalosi munka, ráadásul jövőre költözik a család (velük együtt én is) Ausztriába.

Most kezdtem a 12. évfolyamot, most fogok majd érettségizni, de anyu mindenképpen azt akarja, hogy menjek tovább tanulni, mert akkor jó állású főnök lehetek.....inkább csak azt akarja, hogy tanuljak, és képezzem túl magam, mert akkor megfizetnek...de én nem szeretnék ezen az autós fronton dolgozni. Azt mondta, hogy nem mehetek OKJ-s képzésre, Magyarországon, meg csak úgy lehet megszerezni az asztalosi végzettséget. Ő nem fogja fizetni, és nem ér semmit se itthon se külföldön. Valami tipp, hogy hogy ugorjak ki ebből az ördögi körből?



2012. szept. 3. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
pofon egyszerű srác. leérettségizel utána elmész asztalosi okjs képzésre ami ingyenes, mert első szakma, és utána mehetsz állami egyetemre bárhova mert az is ingyenes. fordítva már nem működik a dolog, hogy egyetem és okj-s képzés mert akkor fizetni kell. de úgy ingyenes ahogy írtam
2012. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy érettségi után 2év asztalos technikusi
2012. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az asztalosok elég keresettek, és ha kapnak munkát, marha jó fizut is kapnak. Főleg külföldön. Én ismertem asztalos hapsit, nagyon szép házuk volt.
2012. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól keres egy ügyes asztalos.

Főleg ha az ikea tovább folytatja a termékei túlárazását és minőségi romlását. Egyre többször hallom hogy megrendelők elviszik az asztalost az ikeába és megcsináltatják vele a konyhabútort olcsóbban és minőségibbre mint ha megvették volna...


Egyébként: egyetem után is lehet OKJ-t tenni ingyen, az egyetemi diploma nem számít szakképesítésnek. Max. a korra kell figyelni.


Nézd meg mi a jelentkezés követelménye asztalos OKJ-nál. Szerintem 10. évfolyam után már lehet rá jelentkezni, kétlem hogy kéne hozzá érettségi.

2012. szept. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!