Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon szeretnék már dolgozni?...

Nagyon szeretnék már dolgozni? Mit szólna a cég, ha ezt meglépném?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem az egyetemen közgazdászként, szóval pályakezdő vagyok (START kártya), persze 18 éves korom óta dolgozom, szóval elég jó referenciám is van (mindegyik köthető a végzettségemhez).

Már 4 hónapja keresem a munkát, mindenhova elküldöm, olyan helyekre is, ahova nem kell diploma. Ettől függetlenül a lakhelyemen összesen két cég van, ahol el tudom képzelni magam. Az egyikhez pont van állás, meg is pályáztam, nagyon reménykedem, de benne van, hogy nem én kapom. Azon agyalok, ha nem jön össze, akkor a cégnek felajánlom magam önkéntesnek, és a cégen belül bármilyen munkát elvállalok, ahol kell ember. Arra gondoltam, hogy 2-3 hónapig teljesen ingyen dolgoznék nekik, megismernének, lennének kapcsolataim, és háta lenne fizető munka is végül.

Mi a véleményetek? Lehet inkább szánalmasnak tartanának?

Köszönöm a véleményeket!



2012. szept. 6. 16:08
 1/4 Antimod ***** válasza:
85%

Egy barátom ugyanezt tette, elég sokat dolgozott is álmai munkahelyén, változatos munkakörökben, minimális pénzért (ha egyáltalán kapott valamit). Végül nem vették fel, mert nem volt hely, pedig elég nagy cégről van szó, csak hitegették.

De egy rossz példa még nem fedi le a valóságot.

2012. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 geobarbi ***** válasza:
85%
Sehol ne dolgozz ingyen. Nem szabad. Értem én, hogy el vagy keseredve, de ez nem így működik. Gyakornokként is legalább a minimálbért meg kell kapnod.. Ne hagyd, hogy kihasználjanak.
2012. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabad ingyen dolgozni. Munkabérről érvényesen lemondani nem lehet. A cég csúnyán megütheti a bokáját, ha Téged így bevállalna (nav bünteti). De nem fog.
2012. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Így van, egy normális cég nem fog ingyen dolgoztatni. Ha meg nincs munka, akkor nincs.
2012. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!