Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családi vállalkozásban dolgozn...

Családi vállalkozásban dolgozni. Ez igazi munka?

Figyelt kérdés
1,5 éve keresek munkát. Az unokahúgom összejött egy 19 évvel idősebb férfival (ő 21, a pasi 40) a pasi 3 hónapja alapított egy céget. Engem is be akartak venni, előadta hogy fizessek neki X ezer forintot, és akkor nem tudom mennyi visszajön majd, és azt vissza lehet majd forgatni stb. Én erre nemet mondtam. De a lányt bevették mint "arculattervező + logótervező" és meséli hogy "Annyi munkánk van hogy enni sincs időnk bele fulladunk a munkába" Ez igazi munka szerintetek?
2012. szept. 1. 21:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát úgy tesz mintha most már egy nagyon fontos ember lenne, ami tényleg így lehet mert legalább lett munkája. De ez nekem így hallásra csak egy alibi munka. Csak érettségije van, meg elvégzett 1 évet egy ápolói iskolában. És logótervező egy friss cégnél?
2012. szept. 1. 21:46
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy pénzt kértek már az elején, mindenképp fura.

Az pedig, hogy érettségije van és vállalkozásnál dolgozik, nem jelent semmit szerintem. Pláne, ha a pasija vette be.

2012. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Egy lógót a mai számítógépes világban egy 10 éves gyerek meg tud csinálni, szóval ennek semmi köze a végzettséghez.

Tényleg el lehet vele piszmogni egész nap, szóval igen igazi munka ha azzal foglalkozik napi 4-6-8 órát.

2012. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

A pénz kérése nekem is gyanús lett volna, szerintem jól tetted, hogy nem léptél be.


Én is grafikai munkát végzek érettségivel, de többéves önképzéssel és gyakorlással a hátam mögött tudom jelenleg ellátni a feladataimat. Vannak elképzeléseim, milyen színvonalon dolgozhat a leányzó, ennyi idő alatt még a szükséges szoftvereket is alig lehet kiismerni...

2012. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem kamu cégnek tűnik,ha X összeget kért tőled. A lány pedig lehet,hogy nem mond igazat.
2012. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Igazi munka az, amiért pénz kapsz. Amiért még neked kell fizetni, ráadásul belefulladsz a sok munkába, az kihasználás. Hogy ezt az unokahúgod szerelemből megteszi, az egy dolog, de neked semmi okod nem lenne rá. Okosan döntöttél.
2012. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát ő soha sem csinált ilyesmit, még csak a rajzolás sem érdekelte soha, nem is tud. Pár hónapja még azt mondta hogy edző akar lenni (mert nagyon jól sportol, konkrétan kézilabdázik 10 éve és azt mondta edző szeretne lenni) aztán meg azt hogy stewardess. Most meg arculattervező lett. De tényleg soha bele sem szagolt ilyesmibe...
2012. szept. 1. 22:00
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Első válaszoló vagyok: évek óta vagyok grafikus & programozó, ha a csaj valóban minden tudás nélkül csinálja ezt, igen hamar rá fogja borítani az asztalt valaki.

Nekem volt olyan ügyfelem, aki egy kb. 1pixeles eltérés miatt behisztizett...

2012. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 poiu válasza:
78%
Vszínüleg jól döntöttél.
2012. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, hogy társként akart volna-e bevenni, vagy alkalmazottként? Ha alkalmazottként, akkor tényleg nagyon gyanús, hogy pénzt kért.


Viszont, ha társként, akkor az úgy megy, hogy van egy alapítótőke, meg alapítók. Tegyük fel, hogy az alapításhoz szükség van 10 millió forintra. Mondjuk Van az unokatesód pasija aki 5 millát beletesz, és még van két másik társ akik 2,5-2,5 millát tesznek bele. Ebben az esetben a tiszta haszon, meg amit nem forgatnak újra bele a cégbe, és minden ki van fizetve (számlák, hitel, dolgozók, adó) abból az unokatesód pasija 50%-ot tesz el, a másik két tag, meg 25-25%-ot.

2012. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!