Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki 3 évig úgy melózott,...

Ha valaki 3 évig úgy melózott, hogy nem volt bejelentve, azt a munkahelyet beírhatja az önéletrajzába?

Figyelt kérdés

Ha is illető egy komolyabb céghez be akarja adni az életrajzát, beleírhatja, hogy 3 évig xy cégnél dolgozott, ha nem volt bejelentve? Mennyire néznek ennek utána a cégek?

Ebből az elősző munkáltatónak lehet baja?



2012. szept. 7. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rájönnek hogy nem voltál bejelentve akkor baja lehet az előző munkáltatónak és rád se vet jó fényt.


Hát elég rizikós...

Nem tudni hogy utánanéznek-e vagy sem sajnos, ezért se jó feketén dolgozni mert utána vagy parázól hogy rájönnek-e vagy éveket lyukasan hagysz az önéletrajzodban...

2012. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor írd be, ha rákérdeznek, akkor el tudod mondani hihetően, hogy mi volt a feladatod. Milyen munkakörben voltál?

Az interjún a főnök kérdezget, és nagyobb cégnél a bérügyeket nem ő intézi, tehát a bérosztályra adod le a papírokat, nem fognak utána nézni. A Tb kiskönyvben benne van elvileg.

Az egyébként előfordulhat, hogy felhívja a céget referenciáért. Bár akkor csak nem tagad le?

2012. szept. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De ez az, hogy le fogják tagadni nagy valószínűséggel.

Ha jófej volt a főnököd kérd meg hogy referenciaként esetleg felhívhatják, nem lesz nyoma, de a telefonba mondja már azt hogy ott dolgoztál, mivel nem dokumentálják hogy ő mit mondott nem lesz belőle baja ha mégis kiderül...


Ismerős foglalkoztatott így embert, de ő meg is mondja előre hogy refernciát munkaügyben nem ad...

2012. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nyugodtan, senki nem fog utánanézni, az a fontos, hogy eddig milyen feladatokat végeztél.
2012. szept. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan írd be. Elég ritka az, hogy telefonálnak az előz munkahelyre. Ha mégis, akkor ezt elbuktad, de egy próbát megér.
2012. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a főnök azt mondta, hogy ha felhívják akkor jókat mond az illetőről, de ha hivatalosan keresik meg, akkor persze nem.

Na most én pont attól félek, hogy a bérezési osztályon lesznek komoly gondjaim...

2012. szept. 8. 12:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre megoldás???
2012. szept. 8. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem hinném hogy megkeresnék.


Én írtam a tanácsot hogy kérd meg előre, hogy ne meglepetésként érje.


Én külföldön dolgozom, itt kérnek referenciákat, de hivatalosan nem néznek utána, kétlem hogy Magyarországon ennél komolyabban vennék, főleg hogy sokan azt írták nálunk nem is szoktak utánajárni a dolgoknak.

2012. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 8. 22:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem rólam van szó, de köszi a segítséget
2012. szept. 8. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!